ŠPANIJA

OVO JE AGONIJA Barselona je klinički mrtva!

,

Memfis Depaj okružen igračima Kadiza (Foto: Beta/AP)

Gigant nije na nizbrdici, gigant je klinički mrtav. Baš kao što je Ronald Kuman pred otkazom, pod uslovom da iko želi da preuzme ekipu u stanju rasula. Baš takvo je i stanje kluba. Ovakva Barselona više nikoga ne može da pobedi. Domaćin Kadiz joj je bez problema odoleo, a mogao je da zada i završni udarac tokom pola sata sa igračem više. Ipak, ostalo je 0:0.

Španija 2: Na meču R. Sosijedad B – Ueska, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru ug 3+.

Jedina donekle pozitivna stvar u sadašnjoj situaciji je to što Kuman uporno daje šansu mladim igračima. Od prvog minuta su u timu ponovo bili 17-godišnji Gavi i tek godinu stariji Demir. Ipak, čini se da Holanđanin to čini bez plana, već jednostavno zato što nema kud.

Naravno da je Barselona uspostavila način igre koji njena deca uče na terenima La Masije. Imala je u prvom poluvremenu poluvremenu čak 78 odsto vremena loptu u nogama. Primenjujući taktiku prethodnika, Kadizov “autobus” je lako odbijao beskrajnu vrtešku oko odbrambene zone. Za tih 45 minuta, gost je uputio tek jedan udarac u okvir. Učinio je to Memfis Depaj na isteku pola sata igre, po sredini gola.

Slična slika viđena je i posle odmora, s tim da je epilog naslućen u 65. minutu. Frenki de Jong je zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu, čime je sivilo Barselone poprimilo tamniju nijansu.

Domaćin se od tog trenutka okuražio i najzad ugledao Ter Štegena. Najveću šansu za udarac u srce Kadiz je imao u 81. minutu. Nemac je odbranio čist zicer.