EVROLIGA

OVO SE RETKO VIĐA Zvezda tek u drugoj četvrtini pogodila za dva poena i vratila se u meč!

,

Ognjen Dobrić (Foto: Starsport)

Crvena zvezda je priredila iznenađenje nedelje u Evroligi pobedom nad Realom u Madridu. Nadali su se na Malom Kalemegdanu “nadogradnji” tog uspeha u dvoboju sa drugim španskim velikanom, ali su, makar u prvoj četvrtini, doživeli surovo prizemljenje.

NBA: Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Detroit – Hjuston biti ubačeno više od 214 poena.

Kao i u prvom delu sezone, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je pokazala brutalnu odbranu i prvih deset minuta dobila rezultatom 21:11. Podatak koji zaslužuje posebnu pažnju je da tim Dejana Radonjića nije pogodio nijedan šut za dva poena!? Sve što je Zvezda ubacila bile su dve trojke Ognjena Dobrića, jedna Korija Voldena i dva penala Kina Koloma. Kada se svemu doda veoma loša igra O’Brajanta, zaostatak je još i podnošljiv.

Prvi pogodak za dva poena na Zvezdinoj strani viđen je posle tačno 11 minuta i 12 sekundi košarke. Precizan je bio Dejan Davidovac, koji nije igrao u prvih deset minuta.

Igra crveno-belih izgledala je neuporedivo bolje u drugih deset minuta, na obe strane terena. Uz odličan učinak povratnika Džordana Lojda, Zvezda je drugi deo meča dobila rezultatom 20:14 i Barselona na odmoru vodi 35:31.