EVROKUP

OVO SE RETKO VIĐA Zvezdino samouništenje u Breši

,

Branko Lazić (Foto: Starsport)

Zvezdino samouništenje u Breši. Ne dešava se baš često da ekipa na polovini prve četvrtine ima 22 poena viška, a da na poluvreme ode s manjkom! Upravo to je pošlo za rukom crveno-belima na gostovanju u Italiji. Teško objašnjivo pomračenje počelo je u pauzi između prve dve četvrtine i, gotovo bez prekida, potrajalo do poslednjeg zvuka sirene. Bio je ovo prvi poraz Crvene zvezde u aktuelnoj sezoni.

Početak Tomićevog tima bio je briljantan i ništa nije nagoveštavalo potpuni mrak u nastavku. Izabranici Milana Tomića punili su koš domaćina i u petom minutu, poenima Cirbesa poveli sa nestvarnih 24:2! Bila je to serija 22:0, uz samo jedan promašaj iz igre, i to za tri. Bili Beron je samo u prvih deset minuta postigao 13 poena.

A, tada je nastalo pomračenje. Ne delimično, već potpuno, ono najtamnije. Do tri minuta pre poluvremena, beogradski tim je postigao DVA poena, po jedan Davidovac i Reglend sa linije slobodnih bacanja. Tek tada je kapiten Branko Lazić pogodio iz igre, ali nije i prekinuo katastrofalnu seriju.

Domaćin je koristio promašaje crveno-belih, kratere u odbrani i na odmor otišao sa poenom viška. Od tog trenutka, prednost nije ispuštao do kraja.

Šampion naše zemlje je na odmor otišao sa deset izgubljenih lopti. Tačno polovinu “prodao” je Majk Cirbes.

I poslednja četvrtina je bila ilustracija svega čudnog u ovoj utakmici. Gotovo pet minuta, mrežice su mirovale. Sa obe strane terena! Zvezda nije koristila ono što joj je nudio domaćin, poraz je bio logična posledica.

Ni košarkaši Breše nisu verovali u takav epilog utakmice, ma koliko se nisu predavali posle Zvezdinog silnog ulaska u meč. Ali, oberučke su prihvatili obilje poklona umotanih u crveno-belo.

Breša – Crvena zvezda 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11)

BREŠA: Alen 11, Hamilton 7, Ćeron, Abas 8, Lakintana 2, Karoli, Mika 2, Beverli 15, Zerini 7, Mos 11, Saketi 6.

CRVENA ZVEZDA: Reglend 8, Radanov, Čović, Perperoglu 7 (13-2 iz igre), Davidovac 1, Lazić 4, Faje 11, Beron 22 (8-4 za tri, 4-3 za dva), Ristić , Simanić, Cirbes 8 (8 sk, 6 izg), Odžo.