PAOK neporažen u Lisabonu, PSV iznenadio BATE

Milena Kovacevic

,

Ljubomir Fejsa, uzdanica Benfike (Foto: Starsport)

PAOK nastavlja da niže iznenađenja. Posle eliminacije Spartaka iz Moskve, tim iz Soluna ostao je neporažen u Lisabonu. U prvom meču četvrtog kola kvalifikacija za Ligu šampiona PAOK je odigrao 1:1.

Poveo je domaćin, u poslednjem minutu prvog dela susreta, iz penala. Srpski arbitar, Milorad Mažić, koji je delio pravdu u ovom susretu, video je da je Mauricio preoštro startovao u kaznenom prostoru, pa je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Pici.

Do izjednačujućeg gola Grci su stigli u 76. minutu golom Varde, pa će naredne nedelje biti u prilici da uz pomoć navijača načine još jedno iznenađenje.

Recimo i to da je Prijović za PAOK odigrao 87 minuta, Fejsa na suprotnoj strani ceo meč, dok je Andrija Živković zamenjen u 65. minutu.

U Belorusiji je PSV posle preokreta stigao do iznenađenja – 3:2. BATE je poveo 1:0 golom Tominena, Holanđani izjednačili iz penala pogotkom Pereira, što je bilo sve za prvo poluvreme.

U nastavku susreta PSV je poveo u 61. minutu. Strelac je bio Lozano. Kada je Hleb pogodio u 88. minutu za 2:2, činilo se da je to sve. Međutim, to nije mislio i Malen, koji je minut kasnije postavio konačan rezultat.