Partizan “petardom” preko Banjice, 14. pobeda u nizu! (VIDEO)

,

Slavlje Natha i Holendera (Foto: Starsport)

Crno-beli nastavljaju da ruše barijere. I rekorde. Ni najtrofejnije generacije ne pamte kada je nanizano toliko pobeda. Niz je nastavljen 14. trijumfom u ligi, u komšiluku: Rad – Partizan 0:5 (0:2).

Brazil Karioka: Na meču Boavista – Bangu, naša kladionica nudi kvotu 2.70 za igru 1-1.

Izveo je Aleksandar Stanojević ofanzivnu postavu na teren. Isto tako, “građevinari” su, poput mnogih drugih, pokušali zatvoreno. Čekao je Partizan da Rad izađe oz tog “oklopa”, a kada je to učinio, u 24. minutu, usledila je egzekucija. Lopta se na polovini gosta odbila do Takume Asana. Odlični Japanac je majstorijom stvorio sebi prostor, poslao pas ka Holenderu, a rođeni Kragujevčanin postigao prvi gol u 2021. Udarac je bio savršeno tačan.

Imao je domaćin veliku priliku za izjednačenje u 33. minutu. Golman Partizana Aleksandar Popović je briljantno reagovao i sprečio da lopta uđe u mrežu. Domaći fudbaleri su reklamirali da je lopta prešla gol liniju, ali srpske sudije još nemaju onaj čuveni sat na ruci. Čini se ipak da nije.

Prednost je duplirana dva minuta kasnije. Lazar Marković je sjajno oduzeo loptu na Radovom desnom boku, ne časeći poslao u srce šenaesterca, a tamo se našao Birbar Natho koji je posle devet golova iz penala, postigao prvi gol iz igre u sezoni.

Gde je stao u prvom, Partizan je nastavio početkom drugog poluvremena. Lazar Marković, koji u crno-belom definitivno oživljava karijeru. Asistirao je petom Holenderu već u 49. minutu.

Njegovim putem nastavio je Sejduba Suma, koji je tačno 10 minuta ranije zamenio Natha. Gvinejac je majstorijom prošao trojicu igrača rada, uz loptu kroz noge Cigeru i povećao prednost.

Za “petardu” se pobrinuo Filip Stevanović. Partizanov dragulj koji u poslednje vreme ne dobija šansu u startnoj postavi, upisao se u strelce samo pet minuta pošto je zamenio Asana. Suma mu je savršeno asistirao, a Stevanović lako pogodio cilj.