EVROKUP

Lokomotiva preslaba za “Parni valjak”!

Bojan Brezovac

,

Partizan melje sve redom u Evrokupu. Ni ruska Lokomotiva nije izdržala nalet parnog valjka u Pioniru u četvrtom kolu. Pre skoro 7.000 navijača izabranici Andree Trinkijerija odigrali su još jednu sjajnu utakmicu i slavili rezultatom 80:71. Ovim triijumfom je praktično obezbeđen prolaz u narednu rundu.

Pamtiće se utakmica u Pioniru. Prvo zbog sjajne atmosfere, a potom i igre Partizana u ključnim momentima. Crno-beli su još jednom pokazali borbeni duh k ada je to bilo najpotrebnije. Na ovom meču je to bilo sredinom poslednje deonice kada je Lokomotiva još uvek bila u igri. Ipak,  jakom odbranom i atraktivnim potezima u napadu Partizan je slomio otpor protivnika za četvrtu pobedu u grupi.

Crno-beli su sada sve pobedili, prvo je pala Venecija, onda Tofaš i Lijetuvos Ritas, a sada je Lokomotiva morala da oseti gorčinu poraza.

Što se tiče košgeterskog učinka, Rašon Tomas je prednjačio sa 16 poena. Sjajno ga je pratio Mozli sa 11 poena i devet skokova. Dvocifreni su još bili Zagorac i Jaramaz sa po 10 poena.

Partizan narednu utakmicu igra u ABA ligi, u Ljubljani protiv Cedevite.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (80:71)

37′ (72:71) Slobodna bacanja su glavni oblik postizanja koševa u ovim momentima.

35′ (70:67) Čeka nas dramatičnih pet minuta utakmice.

32′ (66:61) Erupcija u Pioniru. Na krilima publike, crno-beli prave seriju!

TREĆA ČETVRTINA

30′ (57:58) Uspeo je da se stabilizuje Partizan. Sledi drama.

28′ (50:56) Sve je stalo u igri Partizana. Sve što je sjajno izgledalo u prvom poluvremenu je sada nestalo. Lokomotiva je počela da se odlepljuje.

26′ (47:48) Lokomotiva je u naletu. Partizan ništa nije u stanju da realizuje u napadu. Sve se svodi na šut sa distance što su gosti iz Rusije iskoristili da otvore igru u tranziciji posle koje lako postižu koševe.

24′ (45:41) Zagorac prekida seriju protivnika. Utakmica poprima dozu neizvesnosti.

22′ (43:37) Igra se koš za koš na početku drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (41:35) Uspela je Lokomotiva da se oslobodi pritiska Partizana u poslednjem minutu. IZ tog razloga ostaje žal što crno-beli nisu sačuvali dvocifrenu prednost do kraja poluvremena.

18′ (39:28) Lokomotiva pokušava sa presingom po celom terenu. Partizan ima rešenje za sve.

15′ (35:23) Najboljih pet minuta Partizana ove sezone. Sve savršeno funkcioniše, od rotacija u napadu, do protoka lopte u napadu.

14′ (31:21) Partizan ima dvocifrenu prednost. Posle serije promašaja Stefan Birčević pogađa trojku za plus 10.

12′ (26:19) Prva dva minuta druge deonice donose isti ritam kada je Partizan u pitanju.

PRVA ČETVRTINA

10′ (24:18) Odličan finiš prve doenice za crno-bele. Sjajna odbrana je donela šest poena prednosti.

7′ (16:13) Za sada niko ne uspeva da se odvoji. Većina igrača je raspoloženo u napadu.

5′ (10:5) Jaramaz pogađa trojku.

4′ (5:5) Posle dobrog početka oba tima su nanizala nekoliko grešaka.

1′ (3:3) Odmah su timovi realizovali napade, Atmosfera u Pioniru je izvanredna.