Partizan oštećen u Užicu, a u finišu dobio (ne)sporan penal

,

Mučio se Partizan u Užicu, baš kao i pre nekoliko dana u Kišinjevu. Kao i u Moldaviji, do pobede je došao iz penala.

SUPERLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu TSC Bačke Topole protiv Mačve je 1.95.

Situacija o kojoj će da bude govora narednih dana, desila se u 79. minutu. Posle kornera, lopta je odskočila u kaznenom prostoru Zlatibora i sudija Zoran Široki je pokazao na belu tačku. Usledili su žestoki protesti domaćih fudbalera, ali prvi utisak je da je lopta pogodila igrača domaćeg tima Vukića u ruku i da arbitar nije pogrešio.

Fudbaleri Partizana su imali razloga da se žale na suđenje u nedelju. Na utakmici sa Zlatiborom, sredinom prvog poluvremena, poništen je gol Bojanu Matiću.

Linijski sudija je podigao zastavicu i pogodak glavom napadača crno-belih je poništen. Ipak, usporen snimak je pokazao da je to bila loša odluka.

U trenutku ka da je Urošević poslao loptu glavom prema Matiću, jedan igrač Zlatibora je bio bliži gol liniji od Matića. Doduše, treba napomenuti da je pozicija linijskog sudije bila nezgodna, jer mu je bio bliži napadač Partizana.

Zanimljivo je i to što je tom korneru prethodila još jedna greška sudijske trojke koju predvodi Zoran Široki. Partizan je imao korner, samo sa druge strane terena, a crno-beli su pokušali da prevare golmana Čupića i da ga savladaju direktnim šutem. Lopta je pogodila prečku i odbila se izvan terena, a arbitri su mislili da je Čupić bio taj koji je izbacio loptu iz igre.

Sve to se dešavalo pri rezultatu 0:0. Ubrzo zatim je Zlatibor imao dobru priliku da povede, ali je golman Aleksandar Popović sjajno intervenisao. Do kraja poluvremena se rezultat nije menjao.