LIGA KONFERENCIJA

Partizan pao na prvom težem ispitu, Belgijanci pevajući iz Beograda

,

Rikardo Gomeš se uklopio u slabo izdanje Partizana (Foto: Starsport)

Belgijanci nikako ne leže Partizanu. Od dosadašnjih osam susreta sa klubovima iz te zemlje, crno-beli su izgubili pet. U devetom meču, sada protiv Genta, doživeli su i šesti poraz – 0:1 (0:0).

Engleska: Na meču Arsenal – Aston Vila, naša kladionica nudi kvotu 3.20 za igru 1-1.

Da li pod pritiskom tradicije, tek fudbaleri Partizana su nekako u grču počeli utakmicu. Prepustili su loptu rivalu koji je zapretio dva puta u prvih 15 minuta, ali je u oba navrata lopta otišla visoko iznad gola.

Jedinu smisleniju akciju srpskog tima, u 21. minutu, upropastio je Rikardo Gomeš. Imao je samog Natha na levoj strani, ali je odlučio da puca sa 17 metara, slabo i neprecizno.

Mogao je pred kraj poluvremena više nego skromnog fudbala Menig mnogo više. Vrlo upotrebljivu loptu Živkovića je primio početnički i upropastio moguću šansu.

Pravo niotkud, gost je mogao do prednosti posle pet minuta u nastavku. Srećom, po crno-bele, Čakvetadze je očajno pucao iz vrlo izgledne pozicije.

Međutim, ta situacija je najavila potpuni raspad u igri Partizana. Aleksandar Popović je odbranio šut Ođiđe-Ofoea sa 16 metara, ali se 30 sekundi kasnije mreža iza mladog golmana ipak zatresla. Najuža odbrana je negde nestala, a omaleni Kums se, potpuno sam na petercu samo poklonio – 0:1.

Tama je i dalje opsedala Partizanov tim. Od 61. do 63. minuta Popović je dva puta vadio kestenje iz vatre. Odbranio je najpre šut Ođiđe-Ofoea iz slobodnog udarca, potom i na gol liniji zaustavio pokušaj Fortune iz neposredne blizine.

Šta misli o izdanju izabranika, Aleksandar Stanojević je pokazao u 64. minutu. Napravio je “hokejašku” izmenu. Umesto Obradovića, Natha i Meniga ušli su Urošević, Jojić i Pantić.

Šansi i dalje nije bilo, ali su se dešavanja u znatnoj meri makar preselila pred gol belgijskog tima. Pred kraj, nije bilo ni sreće. Golman Bolat je vrhovima prstiju skrenuo loptu do prečke i tako sprečio Igora Vujačića da projektilom postigne spektakularan gol!

Igran je 90. minut kada je ponovo u glavnoj roli bio Vujačić. Posle Jojićevog kornera, Bolat je još jednom čudesno odbranio udarac Partizanovog štopera.

Bilo je to sve. Partizan je mnogo bolji od Anortozisa i Flore. Ovakav, iskusan Gent je ipak bio neprelazan.

PARTIZAN – GENT 0:1 (0:0)

Strelac: 0:1 Kums 59. Stadion Partizana. Gledalaca: 9.943. Sudija: Bobi Maden (Škotska).

PARTIZAN: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Obradović (od 64. Urošević) – Zdjelar, Šćekić (od 78. Lutovac) – Marković (od 58. Holender), Natho (od 64. Jojić), Menig (od 64. Pantić) – Rikardo.

GENT: Bolat – Hanče-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Okumu, Fortuna (od 90+5 Godo) – Ovusu, Kums (od 78. De Sart) – Samuase (od 80. Mbojo), Ođiđa-Ofoe (od 78. Bezus), Čakvetadze – Depotr.