Fudbal

PARTIZAN PRECRTAO I KRAGUJEVAC Rikardo nastavio da rešeta, Menig se dobro pokazao (VIDEO)

,

Rikardo postigao deveti gol (Foto: FK Partizan)

U derbiju 8. kola Superlige Srbije Partizan je kao gost pobedio Radnički iz Kragujevca 3:1 (2:1). Domaćinu nije pomoglo rano vođstvo.

Italija: Na meču Atalanta – Fjorentina, naša kladionica nudi kvotu 2.65 za igru ug 4+.

“Parni valjak” gazi redom. Četa Aleksandra Stanojevića došla je do skora sedam od sedam (odložen jedan meč zbog obaveza u Evropi). Ono što “grobare” pred start takmičenja u Ligi konferencija treba da raduje je nastavak golgeterskog niza Rikarda, ali i debi dobro Meniga. Crno-beli su u srcu Šumadije sačuvali lidersku poziciju na tabeli.

Partizan je krenuo ofanzivno od prvog minuta što je otvorilo mogućnost domaćem timu da zapreti iz kontranapada. Prvi je bio gol za Radnički, igrao se 8. minut kada je Varjačić probio nekih 40 metara po desnom boku, Urošević nije mogao da ga stigne, desni bek “crvenih đavola” je centrirao, a Saničanin je glavom postigao autogol – 1:0. Ipak, vodeći gol Radničkog nije sputao fudbalere Partizana.

Nastavili su Beograđani sa napadima, ali su pokušaji Rikarda i Holendera uglavnom bili zaustavljeni. Ipak, Partizan je u 38. minutu izjednačio evrogolom Jojića. Urošević je uposlio mladog Jovića, njegov udarac je izblokiran, a lopta je na nekih 25 metara od gola stigla do Jojića. Potegao je iskusni vezista i pogodio – 1:1. Tu nije bio kraj, u 45. minutu je Živković probio po desnom boku, ubacio je loptu u “peterac”, fudbaleri domaćeg tima su bili smušeni, namestili šansu Holenderu, ovaj pogodio – 1:2.

Partizan je pitanje pobednika rešio u 48. minutu. Vezista domaćih Dajanac je pogrešio, Rikardo se našao jedan na jedan sa golmanom i pogodio 1:3. Bio je to deveti pogodak reprezentativca Zelenortskih ostrva u Superligi Srbije. Radnički je krenuo ofanzivno posle primljenog trećeg gola. U 54. minutu Radniči je u igru mogao da vrati Mirić, ali je prvi šut iskusnog napadača izblokirao Saničanin, a potom je bivši fudbaler Crvene zvezde tukao preko gola. U 61. minutu debi za Partizan je “upisao” Menig. Nedugo zatim se novajlija koji je došao iz Holandije našao u šansi, ali se nije snašao. Samo minut kasnije Radnički je imao veliku šansu preko Kovinića, ali je fudbaler domaćeg tima pogodio prečku.

Partizan je dve velike šanse imao u 74. minutu. Prvo je Rikardo mogao do gola, ali je njegov pokušaj završio na stativi. U nastavku akcije je pokušao Natho, ali lalo za Lekovića. U 83. minutu veliku je šanu imao Menig, ali je Leković odbranio. Na kraju 3:1 za Partizan i miran san do četvrtka i dvoboja sa Anortozisom na Kipru.

U istom terminu Vojvodina je u Novom Sadu remizirala sa Metalcem 2:2. Golove za domaćina postigli su Vukadinović i Čović, dok su za tim iz Gornjeg Milanovca precizni bili Andrejević i Stuparević.

RADNIČKI 1923 – PARTIZAN 1:3 (1:2)