Partizan preokretom do bodova u Šapcu

,

Asano pogađa za izjednačenje (Foto: Starsport)

Crno-beli su osvojili bodove u Šapcu i to je, uz odmor za nekolicinu standardnih, jedini dobitak iz ovog meča. Domaćin je odlično počeo, ali je na kraju presudio “suvi” kvalitet: Mačva – Partizan 1:2 (1:1).

Brazil Paulista: Na meču Ponte Preta – Santos, naša kladionica nudi kvotu 4.20 za igru X-X.

Za Šapčane, koji se polako opraštaju od najvišeg ranga, početak je bio bajkovit. Na ubačenu loptu Pejovića s desnog boka, odlično je reagovao Knežević, ubacio se iz drugog plana i pored statične odbrane Partizana lako matirao Stojkovića.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević iskoristio je priliku da “promeša” sastav pred meč polufinala Kupa u Novom Sadu. Šansu je kao jedan od dvojice bonus igrača u špicu dobio taletovani Nikola Štulić, ali je nije iskoristio. Mladi napadač se u prvom poluvremenu tri puta našao u odličnim prilikama, ali je mreža domaćeg tima ostala netaknuta.

Apsolutno sve zasluge za to ima Miloš Gordić. Golman Crvene zvezde na pozajmici u Mačvi je osim Štulićeve, zaustavljao i pokušaje Lazara Markovića i Asana. Samo u prvih 45 minuta imao je nestvarnih 10 odbrana.Na krilima ranog gola, ali i Gordićevih intervencija, Mačva je pretila iz kontri, pa je Stojković u istom napadu dva puta morao da spasava mrežu pred Subotićem.

Mladi kolega Partizanovog kapitena sa suprotne strane ništa nije mogao u 43. minutu. Ostavljen sam na šest metara od gola, Asano je koncentrisano i lako poslao loptu u mrežu.

Japanac je u poluvremenu ostao u svlačionici, jer je potrebniji za meč sa Vojvodinom, a sa njim i Štulić. Nastavio je Partizan da napada i posle desetak minuta potpuno preokrenuo. Sjajan posao je odradio Natho, pravovremeno video Markovića i realizacija je bila stvar rutine.

Za razliku od prvog poluvremena, u nastavku nije bilo mnogo fudbalskog sadržaja. Prilike su imali Holender i Suma, ali su bili neprecizni. Mogli su crno-beli više i u 80. minutu, kada je mladi Filip Stevanović pucao umesto da spoji saigrača sa golom. Zbog toga je dobio ukor trenera.

MAČVA – PARTIZAN 1:2 (1:1)

Strelci: 1:0 Knežević 3, 1:1 Asano 43, 1:2 L. Marković 56. Stadion Mačve. Sudija: Pavle Tomić.

MAČVA: Gordić – Pejović (od 67. Jovanović), M. Mijailović, Trimanović (od 83. V. Panić), Subotić – O. Mijailović (od 67. Tripković), Knežević – Sladojević (od 78. Obrovac), Adamović, Ćirković – Đoković (od 78. N.Panić).

PARTIZAN: Stojković – Miljković, Vujačić, Ostojić, Urošević – Zdjelar, Pavlović (od 73. Jojić) – Asano (od 46. Stevanović), Natho (od 61. Suma), L. Marković (od 61. Jović) – Štulić (od 46. Holender).