Partizan slavio u Novom Sadu, imamo večiti derbi u finalu Kupa

,

Duel Ščekića i Andrića (Foto: Starsport)

Kao i pre dve godine, gledaćemo večiti derbi u finalu Kupa. U reprizi proplogodišnje bitke za trofej, crno-beli su slavili u Novom Sadu: Vojvodina – Partizan 0:1 (0:1).

Engleska: Na meču Lester – VBA, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za duplu šansu X2.

Prilično siromašnog fudbalskog sadržaja, bila je to nervozna i rastrzana utakmica, posebno u prvom poluvremenu. Gotovo jedina situacija vredna pomena, ujedno i odlučujuća, viđena je u 11. minutu. Na centaršut Miloša Jojića odlično je reagovao usamljeni Svetozar Marković i lako savladao do tada nesigurnog golmana Vukliša.

Mogla je Vojvodina ekpresno da izjednači, i to na sličan način, ali je Saničanin bio neprecizan. Do kraja prvog dela meča, najviše posla imao je Srđan Jovanović, trenutmpo vodeći srpski sudija. Trudeći se da kontroliše nervozu na terenu i na klupama, arbitar je pokazao tri žuta kartona.

U prvih 45 minuta potpuno bezopasna Vojvodina, zapretila je u nastavku. Vukadinović je u 51. minutu odlično prošao i ubacio loptu pred gol, ali je Stojković odlično intervenisao, pa se tom prilikom i povredio. Ipak, i u takvom stanju je izveo odbranu utakmice. Posle kornera Drinčića pucao je Čović, ali je kapiten Partizana čudesno zaustavio taj udarac.

I dalje je Jovanović imao pune ruke posla. Delio je kartone na obe strane, a utisak je da je u dva navrata mogao da posegne i za crvenom bojom, oba puta igračima domaćeg tima, Čoviću zbog šutiranja lopte posle zvižduka i Braliću, zbog lakta na Jojićevoj glavi. Ipak, procenio je da ne treba da se dodaje ulje na vatru. I čini se, bio u pravu.

Partizan je čuvao i sačuvao blago stečeno u ranoj fazi meča. Za ovakvu utakmicu, gol mladog Markovića bio je vredan zlata. I finala.

VOJVODINA – PARTIZAN 0:1 (0:1)

Strelac: 0:1 S. Marković 11. Stadion: “Karađorđe”. Sudija: Srđan Jovanović.

VOJVODINA: Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin (od 86. ;aksimović), Đorđević – Stojković (od 86. Topić), Drinčić – Bojić (od 70. Simić), Gemović (od 46. Vukadinović), Čović – Mrkaić.

PARTIZAN: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević (od 64. Obradović)– Šćekić, Jojić – Asano, Natho (od 72. Jović), L. Marković (od 64. Zdjelar) – Holender (od 86. Štulić).