EVROKUP

PARTIZAN REĐA POBEDE Zagorac razbio Tofaš!

Bojan Brezovac

,

Početak sezone iz snova za košarkaše Partizana. Treća utakmica i treća pobeda, prva na domaćem terenu. Savladan je neugodni Tofaš u drugom kolu Evrokupa sa 93:80.

Od kako su se okupili početkom avgusta, izabranici Andree Trinkijerija ne znaju za poraz. Sve pripremne utakmice su odrađene izvanredno, a onda i takmičarske. Nadigrani su Venecija i Igokee na strani, a sada i već pomenuti klub iz Burse pred oko 10.000 navijača u beogradskoj Areni.

Atmosfera nije bila onakva kakva ume na utakmicama Partizana. Falila je ta žestina sa tribina koja vlada kada se meč igra u Pioniru. Ipak u ključnim momentima bilo je vatreno na tribinama pa je čitav događaj upotpunjen.

Što se tiče samog dešavanja na parketu. Nije dobro početlo za Partizan. Zapravo počelo je katastrofalo. Primljenih 27 poena za svega 10 minuta nagoveštavalo je ubedljiv poraz. Ipak, kako je vreme Partizan je polako ispravljao sve greške da bi u drugom poluvremenu izabranici Andree Trinkijerija eksplodirali. Posebno krajem treće i početkom četvrte četvrtine.

Najzaslužniji za veliki preokret bili su Rade Zagorac i Novica Veličković. Njih dvojica su pre svega energojom na parketu pokrenuli ostatak tima, a kada se pogleda statistika, jasno je da su bili lideri druge pobede u grupi.

Zagorac je meč okončao sa 26 poena, dok je Novica Veličković upisao 15 uz sedam skokova. Pohvale su zaslužili Nemanja Gordić i Kori Volden pošto su imali po 12 poena. Volden je imao i sedam asistencija.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (93:80) Velika pobeda Partizana!

36′ (83:74) Izvanredna sekvenca Novice Veličkovića. Kapiten Partizana prvo igra sjajnu odbranu, a potom i zakucava za delirijum u dvorani.

35′ (79:71) Volden pogađa, Partizan je blizu pobede.

33′ (74:70) Ponovo Zagorac. Izvanredna partija za krilnog igrača crno-belih.

32′ (71:70) Zagorac i dalje jedini vuče tim do pobede. Ipak ima još dosta da se igra.

TREĆA ČETVRTINA

30′ (66:66) Čeka nas paklena poslednja deonica. Uprkos dobroj igri na startu drugog poluvremena, crno-beli nisu uspeli da naprave veću seriju kojom bi obezbedili komotnih 10 minuta.

27′ (60:58) Posle sjajnog uvoda, ritam je pao, ali Partizan i dalje održava minimalnu prednost.

25′ (53:52) Rapsodija Partizana. Zagorac, Volden, Jaramaz. Svi pogađaju za tri i donose prvu prednost na meču.

23′ (48:52) Jak ritam se nastavlja i početkom drugog poluvremena. Zagorac još uvek izvanredan u napadu, pre svega u šutu sa distance.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (45:49) Tek je u samom finišu druge četvrtine se PArtizan probudio, pre svega Rade Zagorac. NJegova energija pokrenula je čitav tim, ali i navijače na tribini.

17′ (33:42) Slabo šta pozitivno može da se kaže za crno-bele u prvom poluvremenu.

15′ (29:36) Novica Veličković sa dve trojke održava ekipu u igri.

14′ (21:31) Još uvek Partizan ništa ne uspeva u odbrani da uradi.

11′ (15:29) Prvi napad i odmah laki poeni za Tofaš.

PRVA ČETVRTINA

10′ (15:27) Katstrofalna deonica za Partizan, pre svega u odbrani. Ništa crno-beli nisu odbranili protiv Tofaša, a ni napad nije bio ideala. Sporadično su se rešavali napadi uglavnom na individualni kvalitet.

7′ (9:19) Met Lodžeski pogađa novu trojku posle čega je Trinkijeri morao da reaguje.

5′ (9:12) Kori Volden prekida post sa distance. Pogađa iz dotrčavanja za minus tri.

4′ (6:12) Novica Veličković je imao nekoliko dobrih poteza, ali gosti najstavljaju bez greške da igraju.

3′ (5:9) Tofaš zahvaljujući šutu sa distance

1′ (0:2) Tofaš preko Vilijamsa otvara meč za početnu prednost gostiju.