Ovaj Partizan je neuništiv! To može da se kaže ako se čuvena replika iz kultnog filma „Ko to tamo peva“ primeni na utakmicu u kojoj su crno-beli preživeli sve i svašta, odbijali da umru u nekoliko navrata i na kraju posle dva produžetka srušili Valensiju u „Beogradskoj areni“ u 34. kolu Evrolige, kojoj je kompanija MaxBet premium partner, sa 110:104. Ovo je peti vezani trijumf Partizana u elitnom takmičenju, a sigurno se nakon ovakve utakmice i energije navijači kluba iz Humske pitaju šta bi bilo da do kraja nisu ostala još samo četiri kola.
Bilo je momenata u kojima se činilo da Španci lome meč, ali je Partizan ustajao. I opet iznova pokazivao zube Badiju, Muru, Tompsonu koji su nemilosreno zasipali koš trojkama. Pravili su izabranici Đoana Penjaroje pregršt grešaka, bezbroj loših faulova na šutu za tri poena, a Valensija je uglavnom sve to kažnjavala. Međutim, kada je imala šansu, nije slomila otpor domaćina, negde sredinom poslednje deonice.
Energiju sa tribina Partizan je pretočio na parket. Badio je imao priliku da trojkom reši meč u regularnom delu utakmice, ali je promašio, nije iskorsitio Sterling Braun priliku da za nešto manje od dva sekunda donese trijumf na kraju četvrte deonice, pa se otišlo u produžetke. Tamo je viđena prava drama, a Partizan je još jednom odbio da umre.
Imao je Mur šut za pobedu, ali i to su preživeli domaći i otišli u još dodatnih pet minuta. Rovovska borba se vodila i u tom periodu, a vulkan oduševljenja u „Beogradskoj areni“ pokrenula je trojka Sterlinga Braun 9,9 sekundi pre kraja kojom je domaćin prelomio utakmicu.
Sterling Braun je upravo bio najefikasniji u redovima Partizana, u meču sezone je ubacio 31 poen, dok ga je Karlik Džons pratio sa 27! Dilan Osetkovski je brojao do 14, a Isak Bonga zabeležio 13.
PARTIZAN – VALENSIJA 110:104
(17:27, 24:14, 18:25, 25:18, 13:13, 13:7)
Dvorana: „Beogradska arena“
Sudije: Boris Rizik, Arturas Sukis, Tomas Bisuel
PARTIZAN: Džons 27 (6as.), Milton, Osetkovski 14, Bošnjaković, Pokuševski 7, Braun 31 (7sk.), Radanov 2, Bonga 13 (4sk.), Lakić 3 (4uk.), Fernando 4, Kalates 9 (6as.).
VALENSIJA: Badio 16 (6as.), Tejlor 18 (6sk.), Puerto, Rivers 12, Pradilja 8 (7sk.), Da Larea 4, Ki 8 (8sk.), Mur 8, Sako 7, Tompson 16 (8as.), Kostelo 7 (4sk.), Noges.
EVROLIGA, 34. KOLO
Četvrtak
Bajern – Asvel 93:83
Makabi – Dubai 104:100, produžetak
Olimpija Milano – Virtus 103:87
Real – Anadolu Efes 82:71
Petak
Fenerbahče – Žalgiris 82:92
Panatinaikos – Monako 107:97
Baskonija – Hapoel Tel Aviv 118:109
Partizan – Valensija 110:104
Barselona – Crvena zvezda (u toku)
TOK MEČA
KRAJ MEČA 110:104
Partizan je pobedio u neverovatnoj utakmici posle dva produžetka.
110:103 (DRUGI PRODUŽETAK)
Krade loptu Kalates, a Sterling Braun pogađa trojku za erupciju u Areni! 9,9 do kraja! Partizan je pred pobedom.
107:103 (DRUGI PRODUŽETAK)
Kalates je siguran sa slobodnih bacanja oba puta. Još minut i 23 sekunde do kraja drugog produžetka, videćemo da li i meča.
105:103 (DRUGI PRODUŽETAK)
Pogađa Bonga iz okreta. Izmislio je sada poene nemački reprezentativac. Ipak, brz odgovor daje Tejlor.
103:101 (DRUGI PRODUŽETAK)
Kostelo srećno poentira, pokupio je odbitak ispod koša.
103:99 (DRUGI PRODUŽETAK)
Tejlor faulira Brauna. Iskoristio je opet oba bacanja.
101:99 (DRUGI PRODUŽETAK)
Braun poentira na dodavanje Kalatesa.
99:97 (DRUGI PRODUŽETAK)
Vodi Partizan, oba bacanja pogađa Braun.
97:97 – DRUGI PRODUŽETAK
Opet je Valensija promašila šut za pobedu. Ide se u drugi produžetak, ovoj utakmici nema kraja.
97:97 (PRODUŽETAK)
Kakva trojka Karlika Džonsaaa! Erupcija u Areni. Nerešeno je! Ostalo je 19 sekundi do kraja, Valensija ima napad.
94:97 (PRODUŽETAK)
Prodor Džonsa i poeni. 29 sekundi do kraja.
92:97 (PRODUŽETAK)
Gubi loptu Bonga iz konre, pa Tompson stiže do lopte i opet pogađa pod faulom. Iskoristio je i dodatno bacanje. Zaista neshvatljivo. Partizan po ko zna koji put pravi faul na ovakav način.
92:94 (PRODUŽETAK)
Kakva trojka Kalatesa preko ruke.
87:94 (PRODUŽETAK)
Provukao se lako Tejlor pored Brauna i oept laki poeni za goste.
86:91 (PRODUŽETAK)
Rivers pogađa oba bacanja, zatim Tompson polaže pod faulom. Koristi i dodatni penal.
86:87 (PRODUŽETAK)
Izlazi Braunova trojka iz koša, ali zato Badio pogađa na isteku napada za tri,
84:84 – PRODUŽETAK
Braun promašuje šut, mada je pitanje i da je pogodio da li bi važili poeni, jer je previše fintirao pre šuta. Igraće se još barem pet minuta u „Beogradskoj areni“.
84:84 (4/4)
Promašio je Badio trojku. Partizan ima napad iz prednjeg polja, do kraja je ostalo 1,8 sekund, a Penjaroja traži tajm-aut.
84:84 (4/4)
Prolazi nekako Kalatesova lopta do Osetkovskog, koji poentira. Tajm-aut trenera Valensije.
82:84 (4/4)
Džons je faulirao Badija, koji je već praktično izgubio loptu. Pogodio je oba bacanja. Tajm-aut Penjaroje, 36 sekundi do kraja meča.
82:82 (4/4)
Sjajna kombinacija crno-belih. Osetkovski sjajno upošljava Kalatesa, koji je ostao sam ispod koša. Partizanov plej pogađa. Minut do kraja.
80:82 (4/4)
Badio maestralno probija i poentira. Protutnjao je kao brzi voz.
80:80 (4/4)
Iznudio je Karlik Džons tri bacanja i sva tri realizovao. Izjednačenje u Areni. Očekuje nas dramatičnih manje od dva minuta do kraja.
77:80 (4/4)
Trojka Braunaaa! Jedan posed razlike, tajm-autov regauje trener Valensije. Manje od tri minuta su ostala do kraja. Greška u koracima Badija, napada je za domaće!
74:80 (4/4)
Neuspešan čelendž Pedra Martineza, ostaje lopta za Partizan, pa Braun pogađa sa niskog posta.
72:80 (4/4)
Bonga je pogodio oba bacanja, ali Badio pogađa trojku preko ruke.
70:77 (4/4)
Mur uz mnogo sreće vraća loptu koja je iskočila iz koša.
70:75 (4/4)
Partizan pravi seriju 7:0, posle poena Osetkovskog sa penala.
68:75 (4/4)
Trojka za Brauna pa onda ukradena lopta za Osetkovskog, a onda Braun posle faula koristi oba bacanja. Njegova serija 5:0.
63:75 (4/4)
Maši Braun otvorenu trojku, malopre je promašio zicer, a onda ne pogađa ni Karlik Džons. Španci stižu do novih poena.
63:73 (4/4)
Ode Valensija na dvocifrenu razliku. Rivers je ostao sam kao duh i poentirao. Tajm-aut traži Penjaroja.
63:71 (4/4)
Tejlor nezaustavljiv. Sada ubacuje trojku za plus osam gostiju, nakon što je Karlik pogodio za domaće.
61:66 (4/4)
Braun lepo poentira na startu četvrte četvrtine, ali iz teške pozicije poene beleži Tejlor.

Kraj treće četvrtine – 59:66
Partizan pred poslednju deonicu ima zaostatak od sedam poena. Imali su domaći i dobrih momenata, ali su je izgubili 25:18. Napravili su izabranici Đoana Penjaroje nekoliko loših faulova na šutu, na kraju poklonili i trojku Tompsonu, pa sada u poslednjem kvartalu moraju da jure minus sedam. Može ovde svašta da bude do kraja.
59:64 (3/4)
Neverovatna greška Partizana posle lošeg izvođenja lopte. Kažnjava to Tompson, koji pogađa otvorenu trojku. Ipak, odgovorio je istom merom i Karlik Džons, još 9 sekundi do kraja treće četvrtine.
56:61 (3/4)
Još jedan loš crno-belih na šutu. Sada je Osetkovski faulirao Tejlora koji je probao za tri, ali koristi samo jedno bacanje.
56:60 (3/4)
Revija promašaja, ali je prekida Valensija. Kasni Lakić sa faulom, pogodio jeBadio, pa iskoristio i dodatno bacanje.
56:57 (3/4)
Arijan Lakić pogađa trojku! Sada i krade loptu.
51:57 (3/4)
Kej pogađa otvorenu trojku posle dobrog napada iz televizijskog tajm-auta. Ipak, Lakić osvaja loptu, pa zakucava Pokuševski, ali onda dopušta Keju da pogodi lako.
49:52 (3/4)
Rivers pogađa sa bacanja, sada serija promašaja na obe strane.
49:50 (3/4)
Pogađa Pradilja, ali uzvraća Braun. Njegova serija poena.
47:47 (3/4)
Tehničku dobija Sako, pa Karlik to kažnjava pogotkom sa penala. Posle toga je Braun pogodio za izjednačenje.
44:47 (3/4)
Loš faul Bonge na šutu za tri poena. Sva tri bacanja koristi Tejlor. Sada četvrtu ličnu dobija Sako, to je dobra vest za Partizan.
44:44 (3/4)
Bonga vraća trojku!
41:44 (3/4)
Tompson pogađa trojku na startu drugog poluvremena.
Poluvreme – 41:41
Vratio se Partizan dva puta iz minus 12. Početak je bio veoma dobar za crno-bele, ali onda su Španci napravili seriju i odlepili se u prvoj denoci. Ipak, trojkama Osetkovskog i sjajnim potezima Karlika Džonsa „Parni valjak“ se vratio u život u nastavku. Odlično su u drugoj deonici domaćini odigrali odbranu, primili su samo 14 poena i na poluvremenu je nerešen rezultat.
41:41 (2/4)
De Larea faulira Brauna. Sterling pogađa oba bacanja. Nerešeno je.
39:41 (2/4)
Sako postiže poene i vraća prednost Valensiji. Tajm-aut traži Penjaroja, manje od minut do poluvremena.
39:28 (2/4)
Konačno vođstvo Partizana! Pogodio je Fernando sa poludistance.
37:38 (2/4)
Kakav prodor Karlika Džonsa, osmi njegov poen. Sada i faul Riversa u napadu.
35:38 (2/4)
Ide i trojka Isaka Bonge! Partizan na minus tri!
32:38 (2/4)
Osetkovski u seriji! Najpre zakucava nakon kontre, zatim pogađa za tri. Tajm-aut traži trener gostiju.
27:38 (2/4)
Pogađa Osetkovski za tri, ali lake poene Valensiji donosi Kej.
24:36 (2/4)
Serija Valensije i za tren se gosti vraćaju na dvocifrenu razliku.
24:29 (2/4)
Sjajna odbrana Pokuševskog, koji je ukrao loptu. Sterling Braun natrčava, pogađa trojku i baca u trans navijače!
21:29 (2/4)
Sakoa je izborio dva penala i oba puta pogodio. Pokuševski pogađa posle sjajnog dodavanja Kalatisa.
Kraj prve četvrtine – 17:27
Laki poeni za De Lareu na kraju prve deonice. Dopustili su crno-beli u finišu nekoliko puta gostima da lako dođu do poena, pa Valensija posle 10 minuta košarke u „Areni“ ima dvocifrenu prednost.
17:25 (1/4)
Trojka Pokuševskog!
14:23 (1/4)
Posle tajm-auta prve poene beleži Radanov, ali De Larea lepo polaže na drugoj strani.
12:21 (1/4)
Promašio je Kostelo otvorenu trojku, ali je pogodio nakon ofanzivnog skoka. Penjaroja traži tajm-aut.
12:19 (1/4)
Kalates prelepo probija i posle dugo vremena crno-beli stižu do poena. Ipak, Kosteljo uzvraća trojkom.
10:16 (1/4)
Uspešan čelendž gostiju. Rivers koristi jedno bacanje.
10:15 (1/4)
Tompson pogađa lepo sa poludistance.
10:12 (1/4)
Mari Mur pogađa trojku za goste. Sada i Tompson precizan za tri i prvo vođstvo Španaca. Televizijski tajm-aut.
10:6 (1/4)
Razigrao se Karlik Džons, sjajno je razdvojio odbranu Valensije i poentirao.
8:4 (1/4)
Sjajan potez Džonsa i novi poen, uzvratio je opet Pradilja na drugoj strani, a onda prve poene postiže Bonga.
4:2 (1/4)
Pradilja postiže prve poene na meču za Valensiju, pa Bruno Fernando koristi oba bacanja na drugoj strani.
2:0 (1/4)
Karlik Džons polaže posle ukradene lopte za prve poene domaćina.
Početak meča
Utakmica je počela, prvi napada imaju crno-beli.
Sastavi i sudijska trojka
PARTIZAN: Džons, Milton, Osetkovski, Bošnjaković, Pokuševski, Braun, Radanov, Bonga, Lakić, Fernando, Kalates.
VALENSIJA: Badio, Tejlor, Puerto, Rivers, Pradilja, Da Larea, Kej, Mur, Sako, Tompson, Kostelo, Noges.
Sudije: Boris Rizik, Arturas Sukis, Tomas Bisuel
Partizan bez Džekirija
U najavi meča sa Valensijom, trener Partizana Đoan Penjaroja rekao je da je pod velikim znakom pitanja nastup Tonje Džekirija, a snažni centar neće biti na raspolaganju stručnom štabu, jer ga nema u sastavima. Podsetimo, Džekiri se povredio na meču sa Asvelom pre dva dana. Opširnije OVDE.