SRBIJA KOŠARKA

ZAGORAC HEROJ Partizan izjednačio!

Bojan Brezovac

,

Neverovatna utakmica i pobeda Partizana. Heroj Rade Zagorac. Trojka o kojoj će se dugo pričati. Krilni igrač je pogodio u samom finišu i tako slomio otpor Zvezde za konačnih 73:72.

Ne bi Zagorac dugo pampio ovu utakmicu. Do 39. minuta ubacio je svega dva poena. NIkako nije uspevao da pronađe ritam, ali se našao na parketu u poslednjoj donici. Ispostavilo se kao izvanredan potez Trinkijerija.

Malo je falilo Zvezdi da pobedi. Faje je pogodio na šest sekundi pre kraja za velikih plus dva. Ipak, igrači Partizana su imali dovoljno mira, a pre svega Zagorac koji je pogodio izuzetno tešku trojku za veliko slavlje u Pioniru. Naredna utakmica igra se u subotu.

Pored Zagorca koji je obezbedio pobedu, velike zasluge idu Nikoli Jankoviću koji je odigrao najbolju utakmicu ove sezone. Ubacio je 13 poena uz 10 skokova. Sjajan je bio i Markus Pejdž sa 19 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (73:72) RADE ZAGOOOOOORAC trojka za pobedu!

40′ (70:72) Faje pogađa ključan koš. Samo šest sekundi za napad Partizana.

39′ (66:68) Velika drama u Pioniru!

37′  (61:66) Zvezda za sada bliža pobedi.

35′ (61:64) Partizan na kratko izjednačuje, ali Davidovac ponovo ponovo pogađa.

34′ (58:59) Markus Pejdž uzvraća!

34′ (53:58) Ponovo se Zvezda odvaja. Davidovac pogađa bitnu trojku posle koje Trinkijeri zove minut odmora.

32′ (53:53) Partizan se ne predaje. Nikola Janković donosi izjednačenje.

TREĆA ČETVRTINA

30′ (49:53) Izvanredna deonica za Crvenu zvezdu je okončana sa plus četiri. Ono što je veliki problem je povreda Ognjena Dobrića!

28′ (44:47) Beron pogađa svoju drugu trojku u četvrtini.

27′ (42:41) Stefan Janković zakucava i baca publiku u trans.

26′ (38:41) Zvezda preokreće rezultat u potpunosti. Bili Beron pogađa trojku.

25′ (38:38) Zvezda je u velikom naletu, Partizan nije u stanju da pronađe rešenje u napadu.

23′ (38:36) Zvezda se održava u igri! Znatno bolju odbranu su zaigrali crveno-beli. Morao je Trinkijeri da zatraži minut odmora.

21′ (36:29) Borba se nastavlja. Crno-beli imaju prednost.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (36:29) Zvezda posle prvog poluvremena može da bude zadovoljna s obzirom da je Partizan imao i 10 poena prednosti. Za sada crno-beli definitivno igraju sa više želje i to je ključ za prednost na poluvremenu.

18′ (32:22) Partizan na dvocifrenom plusu. Markus Pejdž postiže trojku.

17′ (29:22) Novica Veličković održava Partizan u plusu. Prvo je ukrao loptu Berunu i postigao lake poene, a odmah je potom realizovao asistenciju Gagića. Tomić mora da zove minut odmora.

16′ (25:21) Igra se koš za koš.  Čini se da se Zvezda oslobodila pritiska, a najzaslužniji za to je borbeni Ognjen Dobrić.

14′ (21:13) Solidno reaguje ekipa Partizana na minut odmora. Nikola Janković i Markus Pejdž postižu poene.

12′ (17:13) Posle slabih napada na obe strane Rivers i Dobrić vezuju dva laka koša za tajm-aut Trinkijerija.

PRVA ČETVRTINA

10′ (17:9) Zvezda nema ni trunku one energije iz prve utakmice. Partizan je u finišu deonice uspeo da napravi seriju i sada ima solidnu prednost.

9′ (14:7) Prva veća serija crno-belih na meču za komotnih plus sedam.

7′ (9:6) Partizan ulazi u napadački ritam.

5′ (6:6) Za razliku od prvog meča kada su poeni pljuštali sa svih strana, za sada odbrane funkcionišu na visokom nivou.

4′ (2:4) Partizan za sada nema rešenja u napadu. Zvezda je tek za nijansu bolja pošto se Davidovac u jednoj sutuaciji sjajno snašao.

3′ (2:2) Dva loša napada na obe strane. Velika borba na startu duela

1′ (2:2) Partizan prvi postiže koš preko Novice Veličkovića u reketu. Zvezda preko Fajea uzvraća.