Partizanova deca blistala u nacionalnim timovima

Bojan Brezovac

,

Početak kvalifikacija za SP u fudbalu počelo je sjajno za Srbiju i Crnu Goru. Oba tima su upisala bitne pobede, a poseban razlog za radost mogu da imaju ljudi iz Partizana. Naime, u prvom kolu su blistali fudbaleri koji su karijere počeli u Partizanu.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Kvota u MaxBetu na to da će na utakmici Srbije i Portugalije da bude viđeno četiri gola ili više je 3.50.

U dresu Srbije već godinama blista Aleksandar Mitović, a kvalitet je potvrdio protiv Republike Irske sa dva izvanredna gola. Naime, napadač Fulama i nekadašnji as crno-beli je na pomenutom meču ušao sa klupe i u šest minuta je postigao dva gola koji su preokrennu rezultat u korist Srbije.

Ne smemo nikako da zaboravimo Dušana Vlahovića. Momak koji blista u Italiji je pokazao formu u dresu Srbije. U prvom kolu je postigao prvi gol za četu Dragana Stojkovića.

Krug nekadašnjih napadača Partizana u prvom kolu kvalifikacija za Mondijal u Kataru zatvorio je iskusni Stevan Jovetić (31), golom pri kraju prvog poluvremena doneo je je Crnoj Gori remi na poluvremenu – 1:1. U nastavku je uspeo da potpuno preokrene skor i Sokolovima donese važne bodove u Rigi