Međunarodni fudbal

Piksijev Gvangžu opet razbijen

Zeljko Mutavdzic

,

Posle poraza od gradskog rivala, tim Dragana Stojkovića Piksija, Gvangžu R&F, poražen je i na gostovanju Dalijenu – 3:0. Koban po tim legenda našeg fudbala bio je napadač iz Zimbabve Najša Mušekvi, koji je postigao sva tri gola.

Svih 90 minuta za Gvangžu odigrao je srpski reprezentativac Duško Tošić. Posle novog poraza, Piksijev tim je na osmom mestu najbolje lige Kine.

Vodeći tim Kine Peking Guan je bio bolji od Điangsu Saninga – 3:1. Nesuđeni povratnik u Crvenu zvezdu Ričmond Boaći je bio starter za gostujuću ekipu, a igru je napustio dva minuta pre kraja. Opet nije uspeo da se upiše u listu strelaca.