Pogledajte komične greške Javora koje su donele Radničkom “sedmicu” (VIDEO)

,

POPUSTILA KONCENTRACIJA Đorđe Lazović (Foto: Starsport)

Fudbaleri Javora su pre tri kola odigrali nerešeno sa Crvenom zvezdom (1:1), ali posle toga su doživeli dva teška debakla. Partizan im je dao šest golova (6:2), a u subotu su u Ivanjici doživeli najubedljiviji poraz – od Radničkog sa 7:0. Iako Nišlije imaju očigledno bolji tim, za ovako loš rezultat su najviše krivi sami izabranici Igora Bondžulića.

Kvota u MaxBetu na trijumf Partizana protiv Mačve je 1.12.

To potvrđuje i snimak utakmice, na kojem se jasno vidi da su se igrači Javora predali posle trećeg gola gostiju i do kraja meča su otaljavali posao. Igrali su deprimirano, bez energije i koncentracije, što je uzrokovalo da naprave neke kardinalne greške, nedostojne igrača koji igraju u elitnom rangu.

Ivanjičani su na odmor otišli sa prihvatljivih “-2”, ali je već na samom početku drugog poluvremena Erik Jirka pogodio za 3:0. Potonule su im sve lađe i za četvrti gol je kriva smušena reakcija najboljeg igrača Javora, Nikole Petkovića. Posle kornera u 65. minutu je Dušan Pantelić šutirao po zemlji, a mladi napadač nespretno ispružio nogu i poslao loptu preko saigrača u sopstvenu mrežu. (Na snimku 1:58).

Već minut kasnije domaći fudbaleri prave ozbiljnu grešku. Kada je lopta krenula sa centra, stigla je do jednog od štopera Javora. On je bespotrebno pokušao da predribla Nermina Haskića, izgubio je loptu, a napadač Radničkog je pogodio za 5:0.

Tačku na katastrofu je stavio golman Javora Đorđe Lazović. U 83. minutu su gosti poslali jednu loptu u šesnaesterac, ali je bila preblizu Lazovića, pa je Jirka odustao od trčanja ka njoj. Međutim, čuvar mreže Ivanjičana se spetljao, lopta mu je doslovce ispala iz ruke direktno Slovaku u noge, a on se potom snašao i prosledio je do Stefana Mihajlovića, koji je lako pogodio za konačnih 7:0. (Na snimku 2:53).