POKAZAO NA PENAL, NIJE NI POGLEDAO VAR Da li je sudija pogurao Juventus?

,

Sporan trenutak (Foto: Printskrin)

Šokirali su fudbaleri Olimpik Liona Juventus u petak uveče u Torinu. Poveli su već u 12. minutu sa 1:0 i tako bacili na konopce “staru damu”. U koliko-toliko ravnopravnu borbu za četvrtfinale Lige šampiona vratio je Italijane nemački sudija Feliks Cvajer u 42. minutu.

LIGA ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na pobedu Čelsija protiv Bajerna je 6.75.

Posle slobodnog udarca, naivno napravljenog, na samoj ivici šesnaesterca, odgovornost da ga izvede preuzeo je Miralem Pjanić. Vezista iz Bosne i Hercegovine je šutirao jako, ali ne i previše precizno. Direktno u telo Memfisa Depaja, koji je stajao u živom zidu.

Problem je nastao što je Depaj držao desnu ruku na svojim grudima, uz telo. Lopta ga je napucala, a Cvajer je procenio da je to dovoljno da pokaže penal. Bio je dobro postavljen i odluku je doneo bez gledanja VAR-a. Gosti su se naravno bunili, Depaj je dobio i žuti karton.

Loptu je na belu tačku stavio Kristijano Ronaldo i pogodio. Juventus je izjednačio na 1:1 i od tog momenta su mu nedostajala još dva gola da eliminiše Francuze… Pogledajte spornu situaciju iz 42. minuta, pa nam sami recite u komentarima – da li je Juventus zasluženo izjednačio?