Poketino dan posle: Ponosan sam!

Bojan Brezovac

,

Poketino (Foto: Beta/AP)

Menadžer Totenhema Maurisio Poketino je dan posle poraza u finalu Lige šampiona rekao da je ponosan na svoj tim.

Na meču brazilske lige Šapekoense – Palmeiras, naša kladionica nudi kvotu 4.15 za igru X-2.

Londonski klub je izgubio sa 2:0 od Liverpula, primivši golove u drugom i 87. minutu utakmice.

Ovo je najveća utakmica u igri, posle finala Svetskog prvenstva. Sve se svodi na pokušavanje, verovanje i građenje puta da bi se ovo ponovilo – rekao je Poketino.

Argentinski stručnjak je dodao da njegov tim nije imao sreće.

Borili smo se i igrali dobro u drugom poluvremenu. Teško je početi utakmicu sa minusom od jednog gola. Penal je nešto na šta ne možete da budete spremni. Nikada ne možete da verujete da ćete gubiti sa 1:0 posle samo jednog minuta. Bilo je teško na mentalnom planu. Ipak, sve je stvar učenja i iskustva, tako je bilo Liverpulu prošle godine – istakao je Poketino.

Totenhem nije uspeo da se okiti titulom šampiona Evrope u svom prvom pojavljivanju u finalu Lige šampiona.

Svi smo razočarani, ali ponavljam, ponosan sam na svoje fudbalere. Finala se svode na pobede, ne na lepotu igre – dodao je Poketino.