PORAZ U MOSKVI Marko Nikolić ostao bez prvog trofeja u Rusiji

,

Fudbaleri Zenita proslavalju trofej Superkupa (Foto: Beta/AP)

Radost u Sankt Peterburgu, tuga u Moskvi. Fudbaleri Zenita su osvajači Superkupa Rusije, pošto su u meču za trofej u petak uveče savladali Lokomotivu sa 2:1 (1:0).

LIGA ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na pobedu Bajerna protiv Čelsija je 1.40.

Zaslužio je Zenit taj trofej, pošto je prošle sezone osvojio duplu krunu. Ipak, nije mogao da igra sam protiv sebe, pa je drugoplasirani tim iz ruske Premijer lige, Lokomotiva, dobio šansu da igra Superkup. Nju nije iskoristio na najbolji način.

Zenit je vodio već od 14. minuta, kada je novi kapiten tog tima Artem Dzjuba pogodio glavom posle sjajnog centaršuta Santosa. Dzjuba je, kao što znate, kapitensku traku nasledio od Branislava Ivanovića.

Izabranici srpskog trenera Marka Nikolića su u nastavku pokušavali da stignu rezultatski zaostatak, ali u tome nisu uspeli. Na poluvremenu je ostalo 1:0, a sredinom drugog poluvremena prednost je duplirao fenomenalnim golom Magomed Ozdoev. Njemu je Driusi vratio loptu na ivicu šesnaesterca, odakle je 27-godišnji vezista ispalio projektil. Lopta je u 69. minutu od prečke upala u gol.

Nikolić je poručio svojim igračima da krenu na sve ili ništa. Brzo su smanjili rezultat, već posle dva minuta. Vedran Ćorluka se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu posle kornera. Međutim, do izjednačenja Lokomotiva nije uspela i Dzjuba je na kraju podigao trofej.