PORTUGALIJA Buran derbi i remi na “Dragau”

,

Marko Grujić je derbi presedeo na klupi (Foto: Starsport)

Osim pet najjačih evropskih liga, pred očima nam je još jedna, jednako interesantna. Moguće, sasvim dramatična do proleća. Reč je o portugalskom takmičenju koje u petak, posle najvećeg derbija zemlje na krajnjem zapadu kontinenta ni blizu nije nagovestilo rasplet. Porto i Benfika su na stadionu “Dragao” odigrali 1:1 (1:1).

Brazil 2: Na meču Amerika MG – Botafogo SP, naša kladionica nudi kvotu 2.38 za igru ug 3+.

Takvom raspletu najviše se obradovao Sporting koji je nešto ranije ispustio pobedu protiv Rio Avea – 1:1 (1:0). Da je pobedio, matični klub Kristijana Ronalda bi dodatno odmakao rivalima. Ipak, razmak je ostao isti.

U Portu je povela Benfika, golom Grimalda u 17. minutu. Samo osam minuta kasnije, izjednačio je Taremi i malo ko je pretpostavljao da će brojke na semaforu do kraja da ostanu nepromenjene.

Ipak, tako je ostalo, a najzaslužniji za epilog su golmani Marseksin i Vlahodimos. Epilog je mogao jasno da se nasluti kada je u 73. minutu isključen Taremi, strelac gola za Porto. I pored pritiska gosta iz Lisabona, domaćin je sačuvao bod.

Srpski internacionalac Marko Grujić je meč presedeo na klupi domaćeg tima. Grujić je u poslednjih pet mečeva “zmajeva” na terenu proveo ukupno 29 minuta.