Niže lige Srbije

Povreda Tošića zasenila lokalni derbi u Lazarevcu

Zoran Kecman

,

Kolubara je bila bolja od Stepojevca, koji se bori za opstanak, ali susret lokalnih rivala ostao je su senci incidenta koji se dogodio u 51. minutu. Posle duela sa Milošem Nenadovićem, Vladimir Tošić je zadobio posekotinu iznad arkade, a zbog jakog udarca i vrtoglavice, kolima hitne pomoći koja su ušla na teren prebačen je u Urgentni centar u Beogradu, gde je i zadržan zbog jakog potresa mozga.

KOLUBARA – STEPOJEVAC VAGA 2:1 (2:0)

Gledalaca: 200. Sudija: Pavle Tomić (Beograd). Strelci: Sofronić u osmom, Nenadović u 13. za Kolubaru, a A. Stevanović u 58. za Stepojevac Vagu.

KOLUBARA: Pejović, Petković, Vulić, Marinković, Simić, Jeličić, Ivelja, Čadikovski, Nenadović (od 61. Pavlović), Sofronić (od 89. Vidaković), Lazić (od 67. Radovanović).

STEPOJEVAC VAGA: Aleksić, Biorac, P. Stevanović, Tošić (od 52. Radovanović), Gardić, Trivan, P. Petrović, A. Stevanović, Đ. Petrović, Grujičić, Ugrešić (od 66. Kosanović).

OSTALI IZVEŠTAJI 28. KOLA SRPSKE LIGE “BEOGRAD”

SOPOT – PRVA ISKRA 5:2 (2:0)

Gledalaca: 100. Stadion: Park vukova. Sudija: Uroš Ržić. Strelci: Lapčević u 35, Tintor u 45. i 90+3, Gluhović u 67. i 88. za Sopot,  Stefanović u 65. i Anđelković u 77. minutu za Prvu Iskru.

SOPOT: Savić, Čolović, Ristivojević, Mastelica, Alesovski, Bajić, Petković, Dobresko (od 61. Gluhović), Lapčević (od 67. Zekaj), Tintor, Marković (od 79. Vasov).

PRVA ISKRA: Roksić, Stefanović (od 74. Đorđević), Krsamanović, Cerović, Popović, Karić, Grujičić (od 46. Anđelković), Stanković, Grozdanovski, Anđelić, Kojić (od 59. Stamenić).

Pobednik je bio rešen već i prvom delu kada je Sopot golovima Lapčevića i Tintora srekao prednost. Posebno se izdvojio prelep pogodak Gluhovića u 67. minutu.

LOKOMOTIVA – BSK (BORČA) 2:2 (1:1)

Gledalaca: 100. Sudija: Jelena Međedović. Strelci: Novković ju 45. i Bašanović u 47. minutu za Lokomotivu, Pađen u 44. i Vančagović u 90+3 za BSK.

LOKOMOTIVA: Filipović, Milutinović, Bašanović, Poledica, Savić, Stojanović, Vujović (od 88. Dardić), Stevanović, Nikolić, Novković (od 85. Došljak), Dragićević (od 70. Janićijević).

BSK (BORČA): Babić, Nikolić, Dunjić, Dimić, Stanković (od 46. Ahmetović), Vujović, Obradović, Jovanović, Pađen, Žmirič (od 75. Janković), Vančagović.

Dva gola u poslednjim minutima prvog dela kao da su bili naznaka podele plena. Lokomotiva je imala prednost od 47. minuta golom Bašanovića, ali je pad koncentracije u finišu bio koban, pa je Vančagović u nadoknadi vremena pogodio za 2:2 i tako doneo bod gostima iz Borče.

RADNIČKI (O) – IMT 2:1 (1:0)

Gledalaca: 100. Strelci: Oreščanin u 18. i Radojević u 55. za Radnički, Radonjić u 77. za IMT.

RADNIČKI (O): Stević, Timić, Radojević, Maksimović, Oreščanin, Purtić (od 64. Blagojević), Živković (od 78. Milivojević), Todić, Ranković, Simić, Zjača (od 73. Milunović).

IMT: Crnobrnja, Stupić (od 55. Vučetić), Atanacković, Damnjanović, Ivanović, Petrović (od 60. Kovač), Đorđević, Šarić, Panović (od 50. Arsić), Đuričić, Radonjić.

Domaćin iz Obrenovca je meč prelomio posle 55. minuta kada je Radojević povisi na 2:0, prethodno je Oreščanin u 18. minutu zatresao mrežu. Ipak, finiš je bnio uzbudljiv, gosti sa Novog Beograda su preko Radonjića u 77. minutu smanjili na 2:1, ali do kraja nisu uspeli da postignu još makar gol i izbegnu poraz.

OFK BEOGRAD – RADNIČKI (NB) 1:1 (1:1)

Stadion: Omladinski, Gledalaca: 100. Sudija: Nenad Radivojević. Strelci: Milovanović u 39. za OFK Beograd, Radojković (autogol) u 31. za Radnički.

OFK BEOGRAD: Čupić, Minić, Ignjatović, Aleksić, Radojković (od 32. Veličković), Krnjinac (od 54. Pavlović), Basara, Đurić, Krstić, Janjić, Milovanović.

RADNIČKI (NB): M. Lazarević, Jezdović, Vukašinović, Ostojić, J. Lazarević, Bogdanović (od 32. Miletić), Došen, Dimitrić, Todorović (od 62. Drndarević), Bogdanovski, Nikolić (od 72. Čelar).

“Romantičari” su posle autogola Radojkovića, koji se pri tom i povredio u 32. minutu, uspeli da se vrate u meč. Milovanović je u 39. minutu izjednačio, ali su igrači domaćina u samom finišu propustili nekolikmo velikih špasi za pobedu.

GSP POLET DORĆOL – BSK 1925 5:2 (1:1)

Gledalaca: 60. Sudija: Anđela Petrović. Strelci: Miletić u 22. i 70. (iz penala), Stanovčić u 53, 75. i 83. za GSP Polet Dorćol, a Panić u 45. i Branković u 57. (penal) za BSK.

GSP POLET DORĆOL: Stoisavljević, Ilić, Mićić (od 40. Petrović), Stojanović, Dabetić, Pojužina (od 85. Stanimirović), Mladenović, Vuković (od 55. Tepavac), Stanovčić, Petronijević, Miletić.

BSK 1925: Tanasić, Vučetić, Eraković (od 72. Suzić), Mance, Branković, Martinović, Dimitrijević (od 75. Filipović), Panić, Docić (od 70. Kalambura), Krneta, Božinović.

Raspoloženi igrači GSP Polet Dorćola sa pet golova su ispratili Batajničane sa terena podno Kalemegdana. Bilo je uzbudljivo, viđena su dva penala, ali u meču bez rezultatskog značaja, jer su gosti uveliko u Zoni, a Dorćolci su obezbedili opstanak.

PREOSTALI MEČEVI (Nedelja): Grafičar  – OFK Žarkovo, Jedinstvo (Surčin) – BASK.

TABELA: OFK Žarković 74, OFK Beograd 57, Grafičar 50, Lokomotiva 49, Radnički (O) 46, Radnički (NB) 45, IMT 39, Kolubara 37, BASK i BSK (Borča) po 35, GSP Polet Dorćol 30, Jedinstvo (S) 28, Prva Iskra i Stepojevac Vaga po 26, Sopot 21, BSK (Batajnica) 9.