PREMIJER LIGA Čelsi pregazio Ančelotija (VIDEO)

,

Pedro postiže prvi ligaški gol u sezoni (Foto: Beta/AP)

Vratio se Karlo Ančeloti na Stamford Bridž, ali je dobio surovu “dobrodošlicu”. Čelsi je u prvom nedeljnom meču 29. kola Premijer lige pregazio Everton – 4:0 (2:0).

Na meču Betis – Real Madrid, naša kladionica nudi kvotu 5.30 za igru X-2.

Seriju je otvorio Mejson Maunt. Mladi fudbaler je dobio loptu od Pedra i oštrim udarcem u bliži ugao savladao Pikforda.

Potom je došao red i na Pedra. Španac je dobio savršen pas od Rosa Barklija i rutinski postigao prvi ligaški gol u sezoni.

Gost je u prvih 45 minuta stvorio samo jednu priliku, neprecizan iz dobre pozicije bio je Kalvert-Luin, a Čelsi je lako čuvao brzo stečenu prednost. Početkom nastavka, usledila je i presuda.

Reprezentativni čuvar mreže bio je nemoćan pred odličnim udarcem Vilijana u donji desni ugao, a samo tri minuta kasnije Žiru je na odličan centaršut Vilijana najavio katastrofu “karamela”. Ipak, Čelsi je posle tog pogotka prikočio. Gost iz Liverpula imao je nekoliko prilika da ublaži poraz, ali brojke na semaforu do kraja nisu menjane.

Tim Frenka Lamparda se pobedom učvrstio na četvrtoj poziciji. Everton u ne baš lepom raspoloženju dočekuje derbi sa Liverpulom u sledećem kolu.