PREMIJER LIGA Džaka poklonio Barnliju bod, VAR ispravio sudijine brljotine

,

Poen po poen, Barnli beži sve dalje od opasne zone na tabeli Premijer lige. Novi je osvojen u subotu protiv Arsenala, na otvaranju 27. kola Premijer lige – 1:1 (1:1).

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Mančester sitija protiv Mančester junajteda je 1.40.

Tragičar Arsenala bio je švajcarski reprezentativac Granit Džaka. On je poklono rivalu gol vredan boda u 39. minutu. “Tobdžije” su imale problem da iznesu loptu sa svoje polovine, Barnli je izvršio presing, a Džaka je u pokušaju da promeni stranu napucao Krisa Vuda, od kojeg se lopta odbila u Arsenalov gol.

Pre toga je Pjer-Emerik Obamejang doneo prednost gostima u šestom minutu, posle asistencije Vilijana.

Izuzev pomenutih golova, bilo je relativno mirno sve do samog finiša meča. Tada je Arsenal izvršio pritisak u pokušaju da dođe do drugog gola, a Barnli je imao sreće da ne primi gol.

Prvo je u 84. minutu Pepe očajno reagovao, promašio je čitavu loptu iz jako izgledne prilike, pa se rezultat nije promenio. Samo minut posle toga je usledila nova slična situacija, posle centaršuta sa levog krila. Erik Piters se sprečio na putu lopte ka mreži, postavio je rame od kojeg se lopta odbila u prečku, pa zatim izvan terena.

Sudija Andre Mariner je odmah pokazao na belu tačku i crveni karton Petersu, ali je VAR intervenisao, pa je tu odluku morao da promeni. Na kraju je lopta pripala igračima Barnlija i rezultat se nije promenio. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 94. minutu se zatresla i stativa domaćeg tima. Ipak, ostalo je 1:1.