PREMIJER LIGA “Karamele” zagorčale savršen start “galebovima”

,

Dominik Kalvert-Luin postiže drugi gol za Everton (Foto: Beta/AP)

Uživali su u Vest Hemu i Brajtonu u savršenom početku sezone. Došlo je vreme da to neko pokvari, “čekićarima” Kristal palas, a posebno “galebovima” gost iz Liverpula.

Argentina: Na meču Banfild – Platense, naša kladionica nudi kvotu 3.20 za igru 1-1.

Nikada u istoriji, Brajton nije ostvario dve pobede na početku takmičenja. Sada je to uradio, nadao se i trećoj, ali je Rafa Benitez ipak iskusan lisac. Oduzeo je sva oržja domaćinu, čekao i dočekao priliku za gotovo rutinski trijumf. Meč je obeležila i svađa oko izvođača penala u 57. minutu. Rišarlison je dugo držao loptu, u jednom momentu se ponašao i kao razmaženo dete i na kraju ipak morao da prepusti udarac Kalvert-Luinu.

Uzbudljivo je bilo u istočnom Londonu. Vest Hem je dva puta vodio, ali je Palas golovima Galagera stizao. Gosti su i dalje bez Luke Milivojevića, koji od početka odsustvuje zbog smrtnog slučaja u porodici.

Isti rezultat viđen je i na severoistoku Engleske. Činilo se da je pobedu Njukaslu doneo sjajni Sen Maksiman početkom nadoknade, ali su “sveci” golom Vord-Prausa iz penala odneli vredan bod.

Novajlija Brentford je odoleo u Birmingemu, gde je sve rešeno pre isteka četvrt sata igre.

Norič je propustio priliku da grozni Arsenal ostavi samog sa fenjerom. Vardi je doneo ranu prednost Lesteru, izjednačio je Puki iz penala pred kraj poluvremena, a tri boda “lisicama” doneo pmalo zaboravljeni Mark Olbrajton.