PREMIJER LIGA Lester je nezadrživ, Arsenal pao za sedam minuta!

,

Vardi slavi vodeći gol (Foto: Beta/AP)

Unai Emeri je u najavi gostovanja na stadionu King Pauer rekao da Arsenal mora da pobedi. Protiv “lisica” je to za sada nemoguća misija! Lester – Arsenal 2:0 (0:0).

Na derbiju Liverpul – Mančester siti, naša kladionica nudi kvotu 6.90 za igru X-2.

Brendan Rodžers je duelu sa “tobdžijama” primenio isproban recept. Opredelio se za čvfrst početak, čekajući šansu da ugfrozi rivala. U prvom poluvremenu je nije dočekao, ali jeste Arsenal. Lakazet je u 15. minutu upropastio sjajnu šansu, a ostao je utisak da su arbitri tom prilikom častili Lester, jer je “mirisalo” na penal.

Kada već Arsenal nije umeo da pronađe put do cilja, učinio je to sjajni Lester. Proradio je sjaajni tandem Tilemans – Vardi. Belgijanac, čiji je otkup od Monaka klupski potez leta, sjajno je prošao video napadača, koji takve šanse ne propušta. Bio je to Vardijev 12. gol u sezoni!

Nisu “tobdžije” stigle ni da se oporave od šoka, a meč je rešen. Sada se Vardi našao u ulozi asistenta. Vratuo je loptu na 16 metara, a Džejms Medison ne čekajući, iz kolena poslao loptu van domašaja Lenoa.

Lester neodoljivo podseća na 2016. Ma koliko tada ostvaren podvig izgleda nedostižan, “lisice” uživaju u fudbalu. I pobeđuju!