PREMIJER LIGA Liverpul prihvatio sve Čelsijeve poklone (VIDEO)

,

Sadio Mane slavi pogodak (Foto: Beta/AP)

Šampion je lako prošao kroz zapadni London. Domaćin i pored silnih miliona potrošenih na letnjoj pijaci, gotovo da nije zapretio “redsima”: Čelsi – Liverpul 0:2 (0:0).

Na meču Aston Vila – Šefild junajted, naša kladionica nudi kvotu 4.65 za igru X-X.

Prvo poluvreme nije donelo preterana uzbuđenja, osim situacije kada je čuvar mreže “plavaca” Kepa Arizabalaga istrčao daleko od gola, i to ka aut liniji. U ulozi spasioca našao se Kristensen koji je uz mnogo sreće izbio loptu ispred Firmina.

Danac se u poslednjim trenucima poluvremena pretvorio u tragičara. Kao poslednji čovek odbrane s leđa je oborio Manea. Bio je to klasičan prekršaj za crveni karton, ali je sudija Pol Tirni po lošem običaju svih engleskih arbitara i za tako očiglednu stvar konsultovao VAR.

Već u uvodu nastavka, Liverpul je surovo kaznio domaćina. Doduđe, uz ogromnu pomoć golmana Čelsija. Kepa ništa nije mogao posle briljantne akcije u 50. minutu kada je Firmino centrirao, a Mane skočio pored sporog Džejmsa i udarcem glavom pogodio cilj. Međutim, samo četiri minuta kasnije, Španac je doslovno poklonio gol “redsima”. Strelac je ponovo bio Sadio Mane.

Slabi Čelci je u 73. minutu imao najidealniju priliku za finiš učini neizvesnim. Tijago Alkantara je na debiju za “redse” skrivio penal oborivši Vernera, a udarac Žoržinja sa 11 metara briljantno je odbranio Alison.