maxbet

PREMIJER LIGA Ljungberg bez čarobnog štapića, Brajton srušio Arsenal!

,

PAO TOKOM MEČA Fredrik Ljungberg (Foto: Beta/AP)

Šok terapija sa smenom Unaija Emerija i dovođenjem Fredrika Ljungberga nije urodila plodom. Fudbaleri Arsenala su i dalje u krizi. U poslednjem meču 15. kola Premijer lige, u četvrtak, doživeli su poraz pred domaćim navijačima od Brajtona sa 2:1 (1:0).

BUNDESLIGA: Kladionica MaxBet nudi kvotu 1,55 na pobedu Bajerna protiv Borusije Menhengladbah. Meč je zakazan u subotu u 15:30.

Gosti su bili bolji tokom većeg dela utakmice i zasluženo su odneli sva tri boda. Do prednosti su stigli u 36. minutu preko Vebstera. Štoper Brajtona je bio najsnalažljiviji u gužvi koja je nastala posle kornera i savladao je Lena za 1:0.

Loš Arsenal je ipak stigao do izjednačenja početkom drugog poluvremena. Izveden je korner, a Mesut Ozil je glavom prebacio loptu na drugu stativu, gde je Aleksander Lakazet gurnuo loptu u mrežu.

Aron Muj i Granit Džaka u duelu (Foto: Beta/AP)

Brajton se nije zadovoljio remijem. Napadao je, a nagrada za to je stigla u 80. minutu. Muj je dugo držao loptu na levom krilu, uočio je da se Nil Maupaj oslobodio rivala i prosledio mu je, a Francuz je pogodio za veliko slavlje gostiju na terenu.

Do kraja meča Arsenal nije stigao do izjednačenja. Najbolju priliku u finišu propustio je Ozil iz slobodnog udarca.