PREMIJER LIGA Moura i Kejn nokautirali Junajted na Teatru snova

Zoran Kecman

,

Sjajni veče pevaca: Lukas Moura (Foto: Beta/AP)

Veče “pevaca” u Teatru snova! Fudbaleri Totenhema su u derbiju trećeg kola Premijer lige kao gosti prosto nokautirali Mančester junajted – 0:3 (0:0).

Bila je to fudbalska lekcija ekipe iz Londona domaćinu i to u onom glavnom segmentu, postizanju golova. Ne može se reći da je Mančester junajted odigrao slab meč, naprotiv, ali kada je bila u pitanju realizacija, tu su u potpunosti zatajili, dok su gosti gotovo sve svoje prilike pretvorili u golove i sada posle tri kola imaju stopostotan učinak.

Meč je bez dileme ogoleo do koske krizu na Old Trafordu – dva poraza u prva tri kola, neslaganje između Žozea Murinja i uprave kluba, a povrh svega, nije bilo ni sportske sreće, tako da će narednih dana biti mnogo posla za sve u Junajtedu.

U prvom poluvremenu ispromašivali su se fudbaleri domaćeg tima, pre svih Romelu Lukaku i Fred koji su imali pet prilika za golove, dok su gosti u 41. minutu pripretili preko Eriksena.

U nastavku, sasvim druga priča. Iako je Pol Pogba u 46. šutirao dobro, sve se ubrzo okrenulo. Dele Ali je u 49. minutu kada ga je izblokirao Kris Smoling, najavio oluju, koja je stigla samo minut kasnije.

U 50. minutu, posle kornera Hari Kejn je nadskočio Fila Džonsa i sa desetak metara udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Nije prošlo ni minut kada je Kristijan Eriksen posle greške u postavci ofsajd zamke protutnjao po desnom boku, zavrnuo pred gol gde je bio Luksa Moura kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Potpuni slom nada domaćina dogodio se u 84. minutu kada je posle brze kontre Moura postigao svoj drugi, a treći gol za Totenhem za konačnih 0:3.

Nemanja Matić je odigrao prvi meč posle povrede, bio mu je to jubilarni, 50. meč za “crvene đavole”, ali ga neće pamtiti po dobrom.

Pitanje je šta će biti i sa menadžerom Žozeom Murinjom, koji očigledno ima dosta problema i koji je i dalje po kladionicama prvi na listi kandidata za smenu među trenerima u Premijer ligi.