PREMIJER LIGA Murinjo “čupa” sezonu, tragedija “vukova” u Barnliju!

,

Kejn pogađa za vođstvo Totenhema (Foto: Beta/AP)

Žoze Murinjo bi da u finišu nadoknadi sve što su “pevci” propustili tokom sezone. Mesto u Ligi Evrope izgledalo bi kao melem na sve rane, a ono je veoma blizu posle pobede u Njukaslu – 3:1 (1:0).

Na meču Everton – Aston Vila, naša kladionica nudi kvotu 3.30 za igru 1-1.

Gost iz Londona je do prednosti došao srećno. Posle greške u odbrani domaćina, lopta je stigla do Sona koji je šutirao gotovo traljavo, ali opet neuhvatljivo za Dubravku.

Izjednačenju je prethodilo loše ispucavanje lopte. Met Riči je to iskoristio i postigao efektan gol.

Ipak, nerešeno je bilo samo četiri minuta. Hari Kejn je iskoristio odličan centaršut Bergvajna, a u smiraj meča je odbijenu loptu posle udarca Lamele lako sproveo u prazan gol.

U timu Totenhema bio je i Serž Orije, uprkos tome što mu je pre dva dana u Francuskoj ubijen brat. Reprezentativac Obale Slonovače je sam odlučio da igra.

“Vukovi” su u Barnliju bili sasvim blizu pobede koja bi im dala opipljivu šansu da se bore za Ligu šampiona. Bio je to očekivano tvrd meč. Gost je poveo golom najboljeg strelca, Meksikanca Raula Himeneza. Izjednačio je Vud iz penala u petom minutu nadoknade!

Više misleći na duel polufinala FA Kupa sa Arsenalom, Siti je rutinski savladao Bornmut. Meč je otvorio odlazeći David Silva novom majstorijom iz slobodnog udarca. Prednost je duplirao Gabrijel Žezus i mreže su mirovale sve do 88. minuta, kada je Bruks uneo neizvesnost u finiš. Siti je ipak uspeo da sačuva pobedu i – obraz.