maxbet

PREMIJER LIGA Neuverljivi Arsenal slomio Njukasl, nula “lisica” i “vukova”

,

Fudbaleri Arsenala su uz dosta problema u subotu savladali Njukasl na “Sent Džejms parku” sa 1:0 (0:0) i tako ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni Premijer lige.

Kvota u MaxBetu na pobedu Hanze protiv Štutgarta je 4.55.

Nije to bila neka preterano kvalitetna utakmica, a zanimljivije je bilo prvo poluvreme, iako u njemu nismo videli golove. U 21. minutu je domaćin umalo poveo, kada je Džondži Šelvi šutirao sa distance, ali je pogodio samo levu stativu.

Uzvratio je na sličan način tri minuta kasnije Henrik Mhitarjan, ali je lopta odletela malo preko prečke. U nastavku su obe ekipe igrale povučeno, a jedinu pravu priliku smo videli u 58. minutu.

Po desnom krilu je protrčao Ejnsli Mejtland-Najls, a onda poslao loptu u šesnaesterac, gde ju je spoljnim delom stopala desne noge prihvatio Pjer-Emerik Obamejang, samo da bi već sledećim kontaktom prosledio u gol. Rezultat se do kraja utakmice više nije menjao.

Ne preterano atraktivnu utakmicu su odigrali i Lester i Vulverhempton. Okršaj “lisica” i “vukova” u istom terminu okončan je bez golova – 0:0.