PREMIJER LIGA Obamejang čuva “tobdžije”

,

Obamejang je saltom proslavio pogodak (Foto: Beta/AP)

Tesno, ali “tobdžije” pobeđuju. Zahvaljujući majstoriji Obamejanga, Arsenal je slomio otpor Barnlija – 2:1 (1:1). Prvi put posle gotovo deset godina, klub sa severa britanske prestonice je slavio u oba uvodna kola!

Mančester siti i Totenhem od 18.30 igraju derbi kola. Naša kladionica nudi kvotu 2.85 za igru GG4+.

Izabranici Unaija Emerija i ovog subotnjeg popodneva su pokazali stare, izgleda neizlečive boljke. Poveli su u 13. minutu posle kornera i minijatura Aleksandra Lakazeta. Francuz je na petercu okrenuo dvojicu igrača gostujućeg tima i pogodio za vođstvo.

&;

Barnli je izjednačio u smiraj poluvremena. Odbrana će ponovo biti ogroman problem Arsenala, videlo se to i u situaciji kada je Ešli Barns iz neposredne blizine ubacio loptu u mrežu. Bio je to njegov već treći pogodak u sezoni!

Pritisak u nastavku dao je rezultat u 64. minutu. Pjer-Emerik Obamejang je dokazao da je jedan od najbržih igrača sveta. Sjajno je prošao po levoj strani i izvanrednim udarcem doneo bodove timu iz severnog Londona.

Arsenal – Barnli 2:1 (1:1)