PREMIJER LIGA Pogodio Ozil, Arsenal najzad pobedio!

,

Pepe postiže drugi gol (Foto: Beta/AP)

Pogodio je i Mesut Ozil! Uz gol nemačkog internacionalca, njegov prvi posle godinu i po dana, Arsenal je protiv Njukasla ostvario najubedljiviju pobedu sezone – 4:0 (0:0).

Na meču Lil – Marselj, naša kladionica nudi kvotu 3.70 za igru X-1.

Izabranici Mikela Artete su i u prvih 45 minuta bili blizu da steknu prednost, ali lopta nije htela u gol. Umesto mreže, tresla se stativa, a u jednoj situaciji je igrač “svraka” izbio loptu sa gol linije.

Led je probio Obamejang. Odličan centaršut Pepea je tačnim udarcem glavom pretvorio u pogodak. Samo tri minuta kasnije, Pepe, najskuplji igrač u istoriji Arsenala poveća je na 2:0. Ovog puta, asistent je bio mladi Saka.

Zapretili su nešto kasnije i gosti, Sen Maksiman je pogodio stativu, a Ozil je u 90. minutu otklonio svaku dilemu. Doduše, uz ogromnu pomoć golmana Dubravke. Tačku na odčličnu igru “tobdžija” stavio je Lakazet u petom minutu nadoknade.

Bila je ovo tek druga ligaška pobeda “tobdžija” u 2020. i prva posle četiri vezana remija. Posle kažnjavanja Sitija, ni Liga šampiona više nije nedostižna.