PREMIJER LIGA “Plavci” oplavili i Kristal palas

Milena Kovacevic

,

Luka MIlivojević nije uspeo da zaustavi fudbalere Čelsija (Foto: Beta/AP)

Posle poraza od Liverpula , Čelsi je na “Stamford bridžu” upisao treći uzastopni trijumf. “Plavci” su u gradskom derbiju očerupali Kristal palas, ostavivši ga sa posedom lopte 40 odsto! Čelsi je slavio 2:0.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 1,65 na pobedu Mančester junajteda protiv Brajtona.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Iako su Pulišić i Vilijan već u prvih 45 minuta mogli da dovedu domaćina u vođstvo, mreža Kristal palasa je mirovala.

Prvi pogodak viđen je u 52. minutu. Vilijan je uposlio Abrahama kome nije bilo teško da savlada Guitu. Iako je posle ovog pogotka intervenisao VAR, rezultat nije promenjen. Domaćin je imao vođstvo.

Sve nade gostiju raspršio je Kristijan Pulišić u 79. minutu. Amerikaca nje još jednom pokazao zašto uprava kluba nije štedela novac prilikom njegovog dovođenja. Odradio je veći deo posla, nesebično poslao loptu Batšuaiju, čiji je šut izblokiran, pa je kao poklon na tacni lopta pala ispred Pulišića. Kristijan je bio nepogrešiv.