PREMIJER LIGA Vest Hem silan, Palas siguran, Sautempton odoleo “pevcima” sa desetoricom

,

Mark Nobl i Said Benrama, strelci za Vest Hem (Foto: Beta/AP)

Iako će sticajem okolnosti fudbalsku 2021. da zatvore Španci (Valensija i Espanjol igraju u petak od 16.15), po tradiciji, zavesu na godinu spuštaju Englezi. Ovog utorka popodne na programu su bile tri utakmice.

Na meču Lester – Liverpul, naša kladionica nudi kvotu 3.40 za igru GG1.

Najubedljiviji je bio Vest Hem, na gostovanju u londonskom komšiluku, u Votfordu – 4:1 (2:1). Domaćin je sjajno otvorio meč i poveo golom Denisa, ali su “čekićari”, inače uzdrmani serijom od tri meča bez pobede preokrenuli za stotinak sekundi, pogocima Součeka i Benrame. Trijumf je jasno najavljen golom klupske ikone Marka Nobla iz penala, a tačku je stavio Vlašić u nadoknadi.

Palas je još jedan tim koji je “kanarincima” jasno pokazao da su zalutali u elitni rang. Sve je na Selharst Parku rešeno u prvom poluvremenu. Eduar je najavio pobedu, a u finišu tog dela meča Mateta i Šlup su zakucali slabašni Norič. Luka Milivojević je igrao od 73. minuta.

Sa igračem manje gotovo sat vremena, Sautempton je odbranio remi pred Konteovim “pevcima”. Poveo je domaćin golom ubedljivo najboljeg igrača Džejmsa Vord-Prausa, pa u 39. minutu ostao bez isključenog Salisea koji je skrivio penal. Kejn je sa “kreča” izjednačio, ali brojke na semaforu do kraja nisu menjane.