ŠPANIJA

PRIMERA Sudija i VAR spasili Dmitrovića velike bruke (VIDEO)

,

Marko Dmitrović (Foto: Starsport)

Sjajnu i neizvesnu utakmicu odigrali su fudbaleri Đirone i Eibara u 8. kolu Primere. Posle dva preokreta, dve intervencije VAR-a i jednog penala, Eibar je slavio sa 3:2 (2:2).

Pored svega nabrojanog, malo je nedostajalo da zvezda utakmice, i to na najgori mogući način, bude srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović. Čuvar mreže gostujućeg tima je napravio neverovatan kiks o kojem bi se jako dugo pričalo, da ga nisu spasili linijski sudija i VAR.

Naime, posle jedne ubačene lopte u šesnaesterac sa nekih 40 metara, Dmitrović je krenuo da uhvati loptu, ali je očajno procenio njen let. Lopta mu je prošla kroz ruke, pa potom i kroz noge i upala u gol. Ipak, linijski sudija je podigao zastavicu, jer je Portu bio u ofsajdu kada je pokušao da zakači ubačenu loptu. Arbitar je smatrao da je on zbunio Dmitrovića, a VAR tehnologija je potom pokazala da je zaista napadač Đirone bio u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja prvog poluvremena je naš golman ipak dva puta morao da vadi loptu iz mreže. Oba gola je postigao Kristijan Stuani u razmaku od dva minuta, a uoči drugog je ponovo bilo potrebe za video tehnologijom. Sudija je najpre pokazao da se Urugvajac našao u ofsajdu, pa je poništio gol. Međutim, posle gledanja snimka je promenio odluku.

Stuani je sa ta dva gola izbio na čelo liste strelaca u Primeri sa osam postignutih pogodaka.

Ipak, to nije previše poremetilo Eibar, koji je stigao do izjednačenja u samom finišu prvog poluvermena. Anaic Arbilja je bio najviši posle kornera koji je izveo Džordan u četvrtom minutu nadoknade.

U nastavku smo videli i potpuni preokret, pošto je posle lepog poteza i centaršuta Oreljane, Serđo Enrih maestralno šutirao glavom, i praktično potiljkom prebacio golmana Đirone. Bio je to gol za 3:2, pogodak vredan tri boda.