REPREZENTACIJE

Progovorio sudija koji je pokrao Italiju: Trapatoni je kukavica (VIDEO)

,

Bajron Moreno tokom meča na mundijalu 2002. (Foto: Printscreen/YouTube)

Jedna od najvećih krađa u istoriji fudbala viđena je u meču osmine finala Svetskog prvenstva 2002. između Italije i Južne Koreje, koja je zajedno sa Japanom bila domaćin takmičenja. U centru pažnje našao se ekvadorski sudija Bajron Moreno. Čovek je tokom meča napravio bar pet grešaka na šetetu “azura”, koje su direktno uticale na rezultat!

Na meču Španija – Švedska, naša kladionica nudi kvotu 4.55 za igru 1-1&3-4.

Tokom 90  minuta igre, bilo je 1:1. Povela je Italija golom Kristijana Vijerija u 18. minutu. Moreno je loštu nameru pokazao pre toga, već u trećem minutu, dosudivši nepostojeći penal za domaćina, koji je An promašio. Koreja je izjednačila u 88, a u četvrtfinale prošla zlatnim golom Ana u 117. minutu.

Međutim, utakmica će ostati zapamćena po skandaloznom suđenju. U 90. minutu, korejski fudbaler je u kaznenom prostoru laktom u glavu udario Del Pjera, ali Moreno nije reagovao. Ništa nije pokazao ni kada je Maldini na očigled celog sveta udaren u glavu, ali jedste pokazao crveni karton Totiju zbog navodnog simuliranja penala. Sve je zaokruženo poništavanjem gola Tomazija u 110. minutu zbog navodnog penala.

Posle 17 godina, od kojih je dve i po proveo iza rešetaka, oglasio se i Moreno.

– Možda sam pogrešio, ali nemam kome da se izvinjavam. Koju ocenu bih sebi dao? Osmicu! – kaže Moreno.

Ekvadorac bez trunke griže savesti vraća film utakmice.

– Nad Totijem nije bio penal, to je potvrdio i moj pomoćnik i nisam imao izbora osim da mu pokažem drugi žuti karton. Gol Italije trebalo je da priznam, ali kako sam sa mesta gde sam bio, mogao da vidim da Tomazi nije u ofsajdu. Inače, Italijani su sami krivi za poraz. Kao i uvek, Trapatoni se poneo kao kukavica. Nije smeo da ubaci još jednog napadača – rekao je Ekvadorac.

Po običaju u sličnim situacijama, FIFA nije reagovala, ali osramoćeni ekvadorski savez jeste. Kaznio je Morena sa 20 mečeva suspenzije. Pre devet godina je na aerodromu u Njujorku uhvaćen sa šest kilograma heroina sakrivenih u donjem vešu. Osuđen je na zatvorsku kaznu posle čega je deportovan u Ekvador.