PRVA LIGA Grafičar pregazio “gumare”, infarkt završnica u Leskovcu

Dalibor Tomasevic

,

Kakvo nedeljno popodne na prvoligaškim terenima! U prvih 45 minuta na četiri utakmice, nigde gola, tek po neka šansa i malo igre. A, onda u nastavku goleada i uzbuđenja na sve strane.

SRPSKA LIGA BEOGRAD: Kvota u MaxBetu na trijumf Teleoptika protiv Stepojevac Vage je 1.90.

Fudbaleri Grafičara i Trajala u prvom poluvremenu delovali su usporeno i previše oprezno. Ništa nije slutilo da će nastavak duela doneti dosta golova i potpuno drugačiju igru. Ekipa Boška Đurovskog povela je u 49. minutu kada je Matejević postigao autogol, ali je Trajal posle samo pet minuta izjednačio preko Golubovića. Nisu se predavali domaći i pogotkom Burmaza ponovo stižu do prednosti. Kada je rezervista Vidić povisio na 3:1 gosti su potpuno potonuli. Grafičar je do kraja dotukao grogiranog rivala i novim golom Vidića došao do ubedljivog trijumfa 4:1.
Utakmica u Leskovcu imala je šokantnu završnicu, tačnije poslednjih dvadeset minuta igre. Dubočica je savladala Železničar 2:1 i to golom Nemanje Mladenovića u 92. minutu meča! Pre toga, Leskovčani su poveli u 72. minutu prvim golom u sezoni Jovanovića. Ekipa iz Pančeva izjednačila je preko iskusnog Sikimića deset minuta pre kraja. Kada su svi očekivali kraj, usledio je već pomenuti pogodak Mladenovića, za veliko slavlje igrača i navijača Dubočice.
“Žuta podmornica” iz Vranja lagano izranja iz duboke i mutne vode, tako da je sada na samo dva boda od luke spasa. Dinamo je savladao Žarkovo 2:0, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Filip Jezdović u 57. minutu načeo je veoma kvalitetnu ekipu Žarkova, da bi kapiten ekipe Mlađen Stevanović tri minuta pre kraja stavio tačku na ovaj meč. Vranjanci, sa povratnikom na klupu Draganom Antićem, sada sa mnogo više optimizma gledaju ka finišu sezone, a i raspored im ide na ruku. Žarkovo je bezbedno i ovaj poraz nije preterano zabrinuo ekipu Dejana Nikolića.
Veoma uzbudljivo bilo je i u Sremskoj Mitrovici. Radnički je rezultatom 2:1 savladao Budućnost i tako ostao u ozbiljnoj trci za opstanak u ligi. I ovde su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Već u 47. minutu Ivković je doneo prednost svom timu, da bi Dobanovčani izjednačili posle sat vremena igre golom Janjića. Desetak minuta kasnije Petrović je ponovo doneo prednost Mitrovčanima koju su oni do kraja meča bez većih problema sačuvali.