PRVA LIGA: Grafosi torpedovali Slogu, Kolubari pripao šumadijski derbi

Dalibor Tomasevic

,

Tri pobede gostiju i jedna domaćina u danas odigranim mečevima 16. kola Prve lige. Najviše pogodaka viđeno je u Beogradu, gde je blistao trostruki strelac Nemanja Stojić.

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Uniona protiv Kelna je 2.60.

Grafičar je do nogu potukao Slogu iz Kraljeva. Ekipa Radomira Kokovića slavila je 5:1 uz tri gola defanzivca Nemanje Stojića, kome je to prvi het-trik u dosadašnjoj karijeri. U listu strelaca upisali su se još Jamajčanin Kembel i mladi Borisav Burmaz. Poraz Sloge pred kraj meča ublažio je bivši fudbaler Grafičara, Dragoljub Anđelković. Zanimljivo da je gol Kraljevčana u prvom poluvremenu čuvao Tatić, a u drugom Andijanić.

Zemunski “dečiji vrtić” pokazao je zube i iskusnoj ekipi Loznice, ali bodovi ipak odlaze na zapad Srbije. Zemun je poveo fantastičnim golom Milanovića pred sam kraj prvog poluvremena. U nastavku Loznica je zaigrala angažovanije i golovima Vraštanovića u 56. i Matića u 83. minutu došla do preokreta. Sledeće nedelje Loznica će odigrati poslednji meč na Lagatoru koji se ruši, a na tom mestu biće izgrađen potpuno novi stadion.

U jednom od derbija kola odigranom u Čačku, Borac je poražen od Kolubare 1:2. Gosti su odlično otvorili meč i golom Đokića stekli prednost već u 3. minutu. Da će bodovi otići put Lazarevca moglo se naslutiti u 54. minutu kada je Milosavljev duplirao vođstvo. Veljko Kijevčanin je nedugo zatim prepolovio vođstvo gostiju, ali Borac nije mogao da izbegne i četvrti poraz u poslednjih pet odigranih utakmica. Kolubara je vezala dve pobede i drži korak sa vodećim ekipama.

Posle sedam uzastopnih utakmica bez pobede u prvenstvu Železničar je osvojio ceo plen i to na gostovanju u Pirotu. Trenutak odluke dogodio se u 26. minutu kada je bivši đak Crvene zvezde, Milan Zorica, postigao gol. Bio je to drugi gol u sezoni 28-godišnjeg ofanzivnog igrača pančevačkog tima. Radnički je doživeo drugi vezani poraz i to bez datog gola. Oba tima ostaju u zoni ispadanja.