PRVA LIGA Kabel osvojio bod, ali smanjio zaostatak za liderom

Dalibor Tomasevic

,

Prve četiri utakmice 27. kola Prve lige Srbije odigrane su danas. Kragujevački Radnički nastavio je sa posrtanjem, Zemun više nije “fenjeraš”, Radnički iz Sremske Mitrovice slavio je u Kruševcu, dok u Čačku nije bilo pobednika.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Arsenala protiv Šefild junajteda je 1.60.

Duel na stadionu kraj Morave imao je dva potpuno različita poluvremena. Fudbaleri Borca veoma motivisani dočekali su trenutno drugoplasirani Kabel. Posle nekoliko prupuštenih prilika Čačani su poveli u 20. minutu a strelac je bio Andrija Ratković. Do kraja prvog dela meča “zebre” su bile agresivnije, mogle su i da dupliraju vođstvo, međutim rezultat se nije menjao. U drugih 45 minuta potpuno drugačija slika. Novosađani su preuzeli inicijativu i stvaraju nekoliko dobrih šansi. Prvo je Karać stavio na iskušenja golmana Maslarevića, a potom se Novaković našao u izgledoj situaciji, ali nije bio precizan. Ono što tada nije, učinio je par minuta kasnije. Duga lopta Bihorca na glavu Obadovića, visoki napadač samo je produžio do Novakovića, a ovaj donosi izjednačenje Kabelu.

Do kraja utakmice svoje šanse imali su i jedni i drugi. Borac je mogao do trijumfa u 89. minutu kada je Milošević izmakao pažnji odbrane gostiju, a potom je i Kabel preko Obadovića zapretio, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Utakmica je bila veoma dinamična sa velikim brojem prilika na obe strane, a krajnjim rezultatom verovatno manje zadovoljni mogu da budu Čačani. Oni su posle četvrtog vezanog remija ostali na bod od zone ispadanja, dok će Kabel i nakon ovog kola zadržati drugo mesto na tabeli. Zanimljivo da je ekipa Zorana Vasiljevića i sa ovim bodom smanjila zaostatak u odnosu na lidera iz Kragujevca koji sada iznosi samo tri boda.

Do nedavno činilo se da će se Radnički prošetati do Superlige, ali posle osvojenog samo jednog boda u poslednje tri runde, ne samo da mu se “drma” prvo mesto, nego sada dolazi u situaciju da strahuje za plasman u elitni rang takmičenja. Ekipa Aleksadra Linte produbila je krizu novim porazom. Danas su im meru uzeli fudbaleri Žarkova pobedivši 2:0. Golove za nebesko-plave postigli su Delević i Stevanović.

Zemun je pobedom protiv pirotskog Radničkog 2:1 prepustio “fenjer” Slogi iz Kraljeva. Piroćanci su poveli golom sa bele tačke u 27. minutu, a strelac je bio Milošević. U drugom poluvremenu potpuni preokret. Prvo je u 52. minutu rezultat nivelisao Mijailović, da bi Križan u poslednjim trenucima meča doneo neopisivo slavlje i radost svojim saigračima i stručnom štabu, na čelu sa Željkom Kalajdžićem.

Brejk Radničkog iz Sremske Mitrovice! Ekipa Dušana Kuljića bila je bolja u Kruševcu od Trajala rezultatom 2:0. Golove su postigli Dejan Janković u 42. i Vladimir Petrović u 90. minutu meča. Oba tima su i dalje u zoni ispadanja, s tim što je Radnički vezao dve pobede i sa puno optimizma gleda na finiš sezone.