PRVA LIGA Loznica dekolirala Dubočicu, Kabel ponovo kiksnuo na svom terenu

Dalibor Tomasevic

,

Detalj sa utakmice u Zemunu (Foto: FK Zemun)

Danas je odigrano sedam utakmica 23. kola Prve lige na kojima je postignuto 19 golova. Najubedljiviju pobedu kola, ali i dosadašnjeg dela prvenstva, ostvarila je Loznica. Kabel je kiksnuo na svom terenu, što je iskoristila Kolubara i primakla se Novosađanima na tri boda zaostatka.

Kvalifikacije za AKN: Na meču Esvatini – Gvineja Bisao, naša kladionica nudi kvotu 2.75 za igru ug 3-5.

Fudbalerima Loznice stadion u Klupcima definitivno je taličan, jer su danas na njemu ostvarili i treću pobedu u isto toliko mečeva u drugom delu sezone. Sa više nego ubedljivih 7:0 ekipa Dragana Mićića potopila je Dubočicu, a strelci su bili Komarčević (2), Stanojlović (2), Ilić, Janjušević i Bogdanović. Ovo je najubedljivija pobeda nekog tima u tekućoj sezoni Prve lige.

Kabel je više bodova ove sezone izgubio na svom nego na gostujućem terenu, a novi kiks na svom bunjištu zabeležili su protiv Radničkog iz Pirota (1:1). Novosađani, bez odsutnog Mesarovića, poveli su u 29. minutu golom kapitena Petrovića, da bi u 71. minutu Piroćanci izjednačili preko Miloševića. Neverovatna činjenica je da je Kabel kao domaćin ostvario samo jednu pobedu u poslednjih osam mečeva!

Veoma značajnu pobedu u borbi za opstanak ostvarili su fudbaleri Dinama koji su kao gosti savladali Budućnost u Dobanovcima. Vranjanci su do druge vezane pobede u prvenstvu došli pogotkom Dejana Tumbasa u 72. minutu. Tek sada onaj čudesni preokret u prošlom kolu protiv Radničkog iz Pirota dobija na značaju.

U duelu dva tima koja će izvesno sledeće sezone igrati u nižem rangu takmičenja, Zemun je slavio protiv Sloge 1:0 golom Aleksandra Križana u 58. minutu. Bez obzira na činjenicu da je najmlađa ekipa u ligi već prežaljena, Zemunci se pošteno bore za svaki gol i svaki bod. Ovim porazom Sloga je izgubila i poslednju šansu da uhvati priključak u borbi za opstanak.

Duel u Kruševcu bio je od velike važnosti za oba rivala, a Trajal je potpuno zasluženo trijumfovao protiv indisponirane Jagodine 3:0. Dvostruki strelac bio je Igor Savić, zimsko pojačanje iz Borca. Jednom se u listu strelaca upisao Trajković. Jagodina je bez pobede osam uzastopnih kola, dok su “gumari” sada na samo jedan korak od luke spasa.

“Zebre” iz Čačka imale su lepu priliku da se pobedom na svom terenu protiv davljenika iz Sremske Mitrovice odmaknu od opasne zone. Međutim, desilo se potpuno suprotno. Radnički, predvođen novim trenerom Bogdanom Korakom, pružio je dobru igru i zasluženo slavio 1:0 pogotkom Petrovića u 59. minutu. Ovim trijumfom sremski prvoligaš hvata slamku spasa i nade za opstanak.

Poslednji meč ovog kola odigran je pod svetlima reflektora u Lazarevcu. Kolubara nije propustila idealnu priliku da se pobedom primakne drugoplasiranom Kabelu. “Rudari” su došli do pobede 3:1 golovima Milisavljevića, Cvetkovića i Đenića. Jedini strelac za pančevačku “dizelku” bio je bivši napadač Crvene zvezde, Sikimić.