PRVA LIGA Loznica šokirala Kolubaru, Trajal posle preokreta bolji od Zemuna

Dalibor Tomasevic

,

Detalj sa derbija u Lazarevcu (Foto: FK Kolubara/Instagram)

Hladan tuš za Kolubaru na otvaranju prolećne polusezone u Prvoj ligi Srbije. Fudbaleri Loznice ostvarili su pobedu u petak u Lazarevcu rezultatom 2:1 (1:1) i tako ostali u trci za najviši plasman.

PRVA LIGA SRBIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Jagodine protiv Žarkova je 2.00.

Utakmica je bila borbena, na momente i veoma kvalitetna. Lazarevčani su poveli već u trećem minutu preko Milisavljevića, jednog od retkih igrača domaće ekipe koji je bio raspoložen za igru. On je iskoristio odličan centaršut Lončara sa leve strane i polu-volejem savladao golmana Ružića.

Zvuči nelogično, ali kao da je rano vođstvo sputalo fudbalere Kolubare. Gosti su preuzeli inicijativu, više su napadali i delovalo je da gol Kolubare visi u vazduhu. Idealnu šansu za poravnanje rezultata Loznica nije iskoristila sredinom prvog poluvremena kada Komarčević nije realizovao opravdano dosuđeni jedanaesterac.

Međutim, dva minuta pre odlaska na odmor jednu lošu intervenciju golmana domaćih Stanivukovića iskoristio je Stanojlović i na semaforu je stajalo 1:1. Bio je to prvi gol u sezoni za mladog napadača, koji je na pozajmici u Loznici iz beogradskog Partizana.

Loznica je znatno bolje i angažovanije ušla u drugo poluvreme. To joj se isplatilo u 56. minutu. Dragiša Komarčević se iskrao odbrani domaćih, iskoristio sjajno dodavanje Milinkovića i rutinski zatresao mrežu domaćih.

Do kraja se uglavnom igralo između dva kaznena prostora, ali je bolje šanse propuštala Loznica. Ekipa Dragana Mićića se probila na peto mesto tabele i ima samo bod manje od svog današnjeg rivala.

U drugom meču 18. kola koji je odigran u petak, fudbaleri Trajala su na svom terenu pobedili Zemun rezultatom 2:1. Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena preko Stokića, ali su “gumari” u nastavku meča, u periodu od 48. do 51. minuta, došli do preokreta. Savić je izjednačio, a Golubović iz penala doneo pobedu Kruševljanima. Utakmica je ostala u senci teške povrede iskusnog Marka Đalovića koji je tokom prvog poluvremena morao da napusti igru, a završio je u bolnici gde mu je ukazana pomoć. Preostali mečevi 18. kola PLS igraju se u subotu i nedelju.