PRVA LIGA Pančevačka “dizelka” gazi redom, derbi juga pripao Dinamu

Dalibor Tomasevic

,

Fudbaleri Kolubare slave pobedu u Jagodini (Foto: FK Kolubara)

Ove subote odigrano je šest mečeva 23. kola Prve lige Srbije. Na četiri su trijumfovali domaćini, a na dva gosti.

Na meču Mačva – Čukarički, naša kladionica nudi kvotu 2.70 za igru 1X&2+.

Fudbaleri Železničara ostvarili su još jednu pobedu u Prvoj ligi Srbije, četvrtu uzastopnu ovog proleća i konačno su se izdigli iznad zone ispadanja. Danas su Pančevo pognute glave napustili fudbaleri Loznice (1:0). Strelac jedinog, ali tri boda vrednog gola bio je Danilo Kovačević iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Pored postignutog gola Pančevci su imali još nekoliko veoma dobrih šansi, pogađali su stative, ali se ispostavilo da je gol sa bele tačke dva minuta pre poluvremena bio dovoljan za trijumf.

Fudbaleri Sloge iz Kraljeva ostvarili su prvu pobedu u prvenstvu posle više od pet meseci. Danas u Kraljevu “beli” su savladali Borac iz Čačka 1:0 pogotkom zimskog pojačanja iz Metalca, Bojana Gočanina. Ova pobeda značiće Kraljevčanima pre svega na psihološkom planu, mada su još uvek veoma daleko od sigurne luke.U duelu između Jagodine i Kolubare sva tri boda osvojili su gosti. Prvo poluvreme proteklo je bez pogodaka, a u drugom na terenu je postojao samo jedan tim. Golove za Lazarevčane postigli su Đenić (2) i Đokić za ubedljiv trijumf ekipe Zorana Milinkovića 3:0.

Derbi juga pripao je Dinamu. Vranjanci su nakon spektakularnog preokreta pobedili Radnički iz Pirota 3:2. Gosti su golovima Miloševića i Tolića vodili sa dva gola razlike, ali nisu izdržali. Tumbas je smanjio na 1:2, a onda u poslednjim minutima totalni preokret. Jokonomikos je u 87. minutu izjednačio, a Lazović u nadoknadi vremena pogodio za veliku pobedu “žute podmornice”.

Budućnost iz Dobanovaca na svom terenu igra veoma dobro i retko prepušta bodove. Ekipa Dragana Ivanovića danas je rezultatom 1:0 slavila protiv Trajala. Jedini gol u 13. minutu meča postigao je Rajevac. Bila je ovo je peta pobeda Budućnosti u poslednjih šest kola.Da su u odličmoj formi, fudbaleri Žarkova potvrdili su i u Sremskoj Mitrovici upisavši treću vezanu pobedu. Trenutak odluke dogodio se u 76. minutu kada je štoper Ignjatović zatresao mrežu Šegavca. Žarkovo se popelo na petu poziciju, dok Radnički ostaje u grupi najugroženijih ekipa.