PRVA LIGA “Trakotoristi” ostali zaglavljeni u Inđiji, senzacija u Sremskoj Mitrovici, Žarkovo bolje od Timoka

Dalibor Tomasevic

,

Radost fudbalera Radničkog kratko je trajala (Foto: FK Radnički 1922 / Instagram, screenshot)

Popodnevni termin od 15 časova doneo je tri utakmice 12. kola Prve lige koje su bile prilično efikasne. Jedan od derbija ove runde odigran je u Inđiji gde domaćin nije imao milosti protiv IMT-a. Žarkovo je nastavilo sa serijom pobeda, ovoga puta savladan je Timok. Ipak, najveće iznenađenje priredio je Kabel trijumfom u Sremskoj Mitrovici.

Brazil: Na meču Santos – Gremio, naša kladionica nudi kvotu 4.05 za igru GG2.

Nebojša Jandrić je očitao pravu fudbalsku lekciju svom bivšem klubu, a Inđija je lakše nego što je to neko mogao da pretpostavi savladala IMT 4:0. Sve do finiša prvog poluvremena mreže su mirovale, gosti su čak imali i terensku inicijativu, ali je tranzicija Inđije danas bila ubitačna. U 43. minutu Nikola Žakula dovodi Inđiju u vođstvo i nagovestio svoje blistavo izdanje. Isti igrač je u periodu od 63. do 65. minuta postigao još dva gola i tada je pobednik već bio rešen. Dva minuta pre kraja susreta ubedljivu pobedu zaokružio je Vukčević. Bio je ovo treći vezani trijumf zeleno-belih, ali i treći uzastopni poraz “traktorista” i to bez postignutog gola.

Fudbaleri Žarkova u sredu su demolirali Zlatibor na gostovanju, a danas su do novih bodova stigli u duelu sa Timokom 2:1. Ekipa Igora Savića do vođstva dolazi u 57. minutu. Posle izvedenog kornera najviši u skoku je bio Delević koji glavom smešta loptu iza leđa nemoćnog Jovanovića. Samo tri minuta kasnije vođstvo je duplira Milić fenomenalnim golom sa preko 20 metara. Konačan rezultat postignut je u 75. minutu kada je Pantić sjajno izveo slobodan udarac i prevario golmana domaćih. Žarkovo je posle druge vezane pobede ostao pri samom vrhu tabele, dok je Timok po treći put poražen u poslednja tri kola i tone sve dublje ka dnu tabele.

Najveće iznenađenje, ne samo ovog kola, nego verovatno i celog dosadašnjeg toka prvenstva, priredila je mlada ekipa Kabela koja je kao gost savladala Radnički. Novosađani su u prvih 11 mečeva ove sezone ukupno postigli dva gola, a danas su za 90 minuta u Sremskoj Mitrovici dali tri. Domaćin je poveo u 27. minutu pogotkom Ibrahima Mustafe, ali su gosti već do odlaska na poluvreme preokrenuli rezultat. Brzonogi Pius je izjednačio u 37. minugu, da bi Ninemčević bukvalno u poslednjem napadu u prvom delu meča doveo goste u vođstvo. Isti igrač je u 71. minugu iskoristio dosuđeni penal, pa su Novosađani stekli dva gola prednosti. Konačnih 2:3 postavio je Vladić desetak minuta pre kraja. Ekipa iz Sremske Mitrovice je tako posle tri vezane pobede neočekivano poražena od poslednjeplasiranog Kabela, koji će i nakon ovog kola držati “fenjer” na tabeli Prve lige.