PRVA LIGA “Traktoristi” čudesnim preokretom savladali Budućnost, Inđiji derbi kola, Rad razbio maler

Dalibor Tomasevic

,

Nedeljno popodne bilo je rezervisano za pet mečeva šestog kola Prve lige Srbije. Kao domaćini slavili su Inđija, Loznica i Rad, gosti su se radovali u Dobanovcima, dok je nerešno bilo u Novom Sadu.

SAD MLS: Na meču Los Anđeles – Solt Lejk, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 2-3.

Derbi meč ove runde odigran je u Inđiji. Ekipa Nebojše Jandrića savladala je Žarkovo 1:0 nanevši mu prvi poraz u prvenstvu. Jedini gol postignut je u 17. minutu, a strelac je bio Stefan Đurić. Mali gradski derbi odigran je na Banjici. Rad je tek u šestom kolu osetio slast pobede, a bio je bolji od Grafičara rezultatom 2:1. Golove za “građevinare” postigli su Đorić i Blažić u prvom, dok je u drugom poluvremenu mladi Mituljikić bio strelac za Grafičar.

Loznica je rezultatom 2:0 savladala Bačku i sa novim bodovima krenula ka središnjem delu tabele. Strelci su bili Komarčević i Rajevac. Posle boda u Bačkoj Palanci u prošlom kolu, mlada ekipa Kabela odigrala je nerešeno i sa Zlatiborom. Novosađani su poveli golom iz penala u 26. minutu preko Martinkeviča, dom je desetak minuta kasnije Đorđe Ivković izjednačio na 1:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ubedljivo najviše uzbuđenja viđeno je u Dobanovcima. Budućnost je bila dominantna u prvom poluvremenu, stigla do dva gola prednosti golovima Lučića i Tripkovića, ali joj to nije bilo dovoljno da osvoji ni jedan bod. Sredinom drugog poluvremena IMT je uspeo da postigne čak tri gola, preokrene rezultat i na kraju slavi veliku pobedu. U periodu od 58. do 69. minuta pogađali su Đuričin, Damjanović i Stefanović. “Traktoristi” su tako vezali dve pobede na gostovanjima, dok je Budućnost produbila krizu i sa samo jednim osvojenim bodom u poslednja tri kola skliznula na deseto mesto.