Niže lige Srbije

SRPSKA LIGA VOJVODINA Romić sačuvao bod Sremcima, Hajduk siguran u Beočinu

Milena Kovacevic

,

Crvena zvezda uprkos inicijativi nije uspela da ostvari pobedu nad Radničkim iz Sremske Mitrovice. Glavni krivac za to je golman gostiju, Nemanja Romić, koji je odbranio nekoliko sjajnih šuteva i uspeo da sačuva mrežu.

Novosađani su došli u vođstvo u 16. minutu. Milivojević je uputio centaršut, a Tomac je zahvatio loptu glavom i poslao je iza leđa Romića.

Kada je sudija Bikić u 30. minutu pokazao crveni karton Trivanu, zbog oštrog starta i Radnički ostao sa desetoricom na terenu, izgledalo je da će domaćin lako do plena. Umesto toga, u 35. mintuu stiže izjednačenje. Zoran Rakić je savladao Ivana Kneževića, a do kraja susreta, Romić je začarao mrežu, pa je ostalo 1:1.

Hajduk je nastavio sigurnim hodom da grabi ka prvoligaškom društvu. Uspeo je da slavi u Beočinu i tako ostane na tri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, Omladinac.

Hajduk je brzo postigao gol, već u petom minutu, što mu je omogućilo miran nastavak. Do kraja susreta, odbrana Cementa je još jednom kapitulirala. Strelac je bio Ilić.