Fudbal

PRVA POBEDA SRPSKIH KLUBOVA U EVROPI Evrogol Čovića za miran san Voše pred revanš u Novom Sadu (VIDEO)

,

Fudbaleri Vojvodine slavili u Litvaniji (Foto: Starsport)

U prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencija Vojvodina je kao gost u Litvaniji pobedila Panevežis sa minimalnih 1:0 (0:0). Revanš je za sedam dana u Novom Sadu.

Liga Konferencija: Na meču HB Toršavn – Budućnost, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3+.

Zvezda nije uspela da pobedi Kairat u Almatiju, Čuka je “bez municije pucala” po Sumgaitu, pa je prvu pobedu srpskim klubovima u sezoni 2021/2022 donela Vojvodina. Četa Slavoljuba Đorđevića slavila je protiv Panevežisa sa 1:0, a evrogol je bio delo kapitena Čovića. Ali, idemo redom…

Panevežis je prvi zapretio u 14. minutu kada je šutirao Floro, ali je to bio lak plen za golmana Vojvodine – Simića. Samo minut kasnije šut sa distance oprobao je mladi vezista Vojvodine Topić, ali je to bio lagan udarac za golmana litvanskog tima. U 19. minutu je ponovo zapretio domaćin, ali je šut Elivelta odbranio Simić.

Nedugo zatim uzvratila je Vojvodina, mladi Novevski je izveo korner, Kovačević je pokušao glavom, a golman Golas je jedva loptu prebacio preko prečke u novi korner. Panevežis je najbliži golu bio u 34. minutu kada je Elivelto šutirao iz slobodnog udarca i pogodio stativu. Vojvodina je najbolju šansu u prvom poluvremenu imala u 44. minutu kada je Novevski izveo korner, a Čović sa pet metara glavom dobro tukao, Golas je bio na mestu.

Prvu šansu u drugom delu igre imao je domaćin. Pokušao je omaleni Brazilac Elivelto glavom, ali je bio dobro neprecizan. Vojvodina je posle te šanse preuzela inicijativu, a do gola je stigla u 70. minutu.

Topić je sjajno asistirao za kapitena Čovića, činilo se da je ovaj otišao previše iskosa, ali je onda poslao “bombu” pod prečku za vođstvo “stare dame” – 1:0. Panevežis je odmah pokušao preko rezerviste Kapnidisa da izjednači, ali je golman Simić bio na mestu. Vojvodina je u 75. minutu postigla novi gol, to je uradio Zukić, ali je mladi vezista našeg tima bio u ofsajdu.

Štoper Vojvodine Kovačević umalo nije poklonio gol Litvancima u 79. minutu, nesmotreno je reagovao na svom petercu, ali Kapnidis je šutirao pored gola. Grk je blizu gola bio i u 81. minutu, ali je Vojvodina imala sreće. Panevežis je do kraja napadao, ali nije mogao do izjednačenja.

Vojvodina se u “srpsku Atinu” vraća sa prednošću koja obećava plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Konferencija. Tamo je čeka austrijski LASK iz Linca.

PANEVEŽIS – VOJVODINA 0:1 (0:0)