PRVENSTVO RUSIJE Preokret Krasnodara, Vladimir Ivić slavio u srpskom derbiju!

Branko Sekulovic

,

Trener Krasnodara Vladimir Ivić (Foto: FK Krasnodar)

U 19. kolu Premijer lige Rusije namerili su se jedan na drugog Vladimir Ivić na klupi Krasnodara iSlaviša Jokanović na kormilu Dinama iz Moskve. Bila je uzbuljiva utakmica, sa preokretom koji je završen u korist Krasnodara – 3:1.

Španija: Na meču Valensija – Osasuna, naša kladionica nudi kvotu 3.25 za igru 1-1.

Dočekao je Vladimir Ivić prvu pobedu na klupi “bikova”, mada nije utakmica najbolje krenula po njegov tim. Tjukavin je u 19. minutu doveo Dinamo u vođstvo. Ngamelu je centrirao s boka, a Tjukavin je glavom smestio loptu u mrežu.

Vođstvo gostiju nije potrajalo. Samo pet minuta kasnije rezultat je izjednačen. Gol je pao na sličan način, Ramirez je centrirao, a Borhes je glavom poslao loptu golmanu iza leđa.

Sve se za tim Slaviše Jokanovića okrenulo u 12 minuta drugog poluvremena. Igrao se 54. minut kada se Tjukavin našao u sjajnoj šansi i umesto novog vođstva za Dinamo pogodio je stativu. Samo dva minuta kasnije Ngamelu je oštro startovao na Spertsijana i dobio direktan crveni karton.

Očekivalo se da Krasnodar posle toga krene u totalnu ofanzivu, a isplatila se već u 68. minutu. Ponovo je Borhes došao do lopte, a ovog puta nogom, šutem s distance, doneo je vođstvo “bikovima”. Dinamo nije uspevao da poveže nijednu opasnu akciju, sve vreme se igralo na njegovoj polovini. Treći gol za Krasnodar u sudijskoj nadoknadi, Krivcov je postavio konačnih 3:1.

Srpski internacionalac Mihajlo Banjac bio je starter u timu Krasnodara.

NASTAVLJA SE SUKOB “Grobari” tokom noći stavili znak na stadion, imali su i poruku za upravu (FOTO)

SUPERLIGA SRBIJE Čukarički pao na „Karađorđu“! Vošina rođendanska pobeda za Evropu