,

Vreme nezadržljivo leti, godine prolaze. Ko bi rekao, tačno ih je 18 proteklo od kako je legendarni Ronaldo Nazario postigao čuveni het-trik protiv Mančester junajteda na Old Trafordu.

LIGA ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na trijumf Real Madrida protiv Čelsija je 2.40.

Za one mlađe čitaoce koji se toga ne sećaju, bio je 23. april 2003. godine, kada su se sastali u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona Mančester junajted i Real Madrid.

Madriđani su u prvom meču na svom terenu slavili sa 3:1 i bili su bliži polufinalu, ali Junajted je imao strašnu ekipu, sa Ser Aleksom Fergusonom na klupi, pa nije niko smeo da ih potceni.

Međutim, “kraljevski klub” je imao u svojim redovima Ronalda, jednog od najboljih napadača svih vremena. On je odigrao savršen meč na kultnom stadionu, pred 66.708 navijača.

Već u 12. minutu je doneo prednost, a Junajted je izjednačio pred kraj prvog poluvremena golom Ruda van Nistelroja. Novi pogodak Ronaldo je postigao u 50. minutu, ali je posle samo dva minuta Ivan Elgera postigao autogol za 2:2.

Konačno, u 59. minutu je Ronaldo fenomenalnim golom sa veliek udaljenosti pogodio za 3:2 i posle toga je bilo jasno da su “crveni đavoli” završili takmičenje. Golovi Dejvida Bekama su stigli prekasno, samo za utešnu pobedu. Real je prošao dalje ukupnim rezultatom 6:5.

Real je te sezone eliminisan u polufinalu, od strane Trezegeovog Juventusa. Ronaldo je i “staroj dami” dao gol, ali Italijani su prošli dalje sa ukupnih 4:3. Zatim je Milan u finalu savladao Juventus boljim izvođenjem penala.