Fudbal

Radnički bolji od Proletera, prva pobeda za Zlatibor

,

Radnički lako sa Proleterom (Foto: Starsport)

U preostalim mečevima dana Superlige pobede su uglavnom “upisali” domaćini. Zlazibor iz Čajetine je zabeležio prva tri boda u svojoj istoriji kada je reč o elitnom rangu.

NBA: Naša kladionica nudi kvotu 1.88 da će na meču Hjuston – Oklahoma biti ubačeno manje od 228 poena.

Radnički iz Niša je na Čairu dočekao Proleter i slavio je sa 2:0. Već u 3. minutu Pantelić je sa pet metara uzdrmao prečku gostiju. Nedugo zatim je Gavrić pogodio mrežu Novosađana, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Bila je to sumnjiva odluka pomoćnika. Radnički je poveo u 53. minutu kada je Gavrić pogodio. Konačnih 2:0 postavio je Stoiljković iz penala u 69. minutu.

Zlatibor je u komšijskom derbiju u Užicama savladao Mladost iz Lučana 1:0. Strelac za istorijsku pobedu kluba iz Čajetine bio je Đakovac u 60. minutu. Videćemo može li Zlatibor sada u borbu za opstanak posle očajnog starta.

Novi Pazar i Radnik odigrali su meč bez golova. Bačka je sa 2:1 pobedila Voždovac, a meč je rešen u prvih devet minuta utakmice. Domaćin je poveo golom Žakule u 2. minutu, na 2:0 povisio je Žakula u 8. minutu. U 9. minutu je Živković smanjio na 2:1, ali gosti iz Beograda nisu imali snage za više.